Skip to main content
REGIÓN: Lombardia

Malebné jazerá LOMBARDIE

Malebné jazerá LOMBARDIE

Pre milovníkov spoznávania miest a prírody je tento program ideálnym spojením. Preskúmate centrum módy a priemyslu Miláno s najslávnejším operným domom La Scala a gotickou katedrálou. Oddýchnete si v mestečko Como na brehu rovnomenného jazera. Užijete si plavbu loďou na Borromejské ostrovčeky uprostred jazera Lago Maggiore s nádhernými záhradami a výhľadmi na okolie. Zájazd zakončíte prehliadkou mesta Bergamo a jeho najväčších turistických lákadiel.


Miláno - Lago Como - Como - Bellagio - Varenna - Lago Maggiore - Stresa - Boromejské ostrovčeky - Bergamo

program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne. Presun do Milána, druhého najväčšieho mesta Talianska a zároveň centra módy a obchodov, v ktorom sa nachádza prekrásny Dóm - najväčšia gotická stavba Talianska a jeden z najväčších chrámov sveta (160 m dlhý a takmer 110 m vysoký), najslávnejšie talianske operné divadlo Teatro alla Scala s hľadiskom pre 3000 divákov, ktoré bolo domovom viacerých významných skladateľov ako Giuseppe Verdi alebo Giacomo Puccini, či nákupná galéria Viktora Emanuela. Ubytovanie a nocľah.

2. deň

Raňajky v hoteli, prehliadka mestečka Como na brehu Lago di Como, ktoré bolo miestom natáčania filmov ako Grand Hotel, Hviezdne vojny, Dannyho dvanástka, či Casino Royale. Prehliadka katedrály Panny Márie, múzeum talianskeho národného hrdinu Giuseppe Garibaldiho v bývalom mestskom paláci, bazilika Sant‘ Abbondio. Úzke uličky a starobylé hradby, množstvo kaviarní, reštaurácií či zmrzlinární návštevníkov lákajú na pokojné prechádzky, či posedenie a pozorovanie okolitej atmosféry. Plavba loďou do okúzľujúcich mestečiek BellaggioVarrena. Obe tieto mestečká oplývajú idylickou romantickou atmosférou, ktorú vytvára nielen ich poloha na brehoch tyrkysových vôd jazera na pozadí zelených svahov, ale aj množstvo zelene a parčíkov, úzkych uličiek a kaskádovito usporiadaných farebných domov či luxusných víl s dokonale upravenými záhradami. Fakultatívne pozemná lanovka na kopec Brunate, s výhľadom na jazero. Návrat do hotela.

3. deň

Raňajky v hoteli, presun do mestečka Stresa na Lago Maggiore, kde istý čas žil spisovateľ Ernest Hemingway a práve tu napísal dielo Zbohom zbraniam. Dnes Stresa patrí medzi najexkluzívnejšie miesta Talianska vyhľadávané nielen miestnou vyššou vrstvou. Plavba loďou po jazere na Borromejské ostrovy. Prechádzka ostrovom Isola Madre s jednou z najstarších záhrad Talianska, ktorá svojou pestrosťou farieb a druhov kvetov, krov a stromov okúzli každého návštevníka. Pokračovanie v pokojnej plavbe na ostrov Isola Bella s barokovou vilou hrdo sa týčiacou nad terasami záhrad. Medzi najznámejších obyvateľov vily patril francúzsky cisár Napoleon Bonaparte. Návrat do hotela.

4. deň

Raňajky, odchod do mesta Bergamo, druhého najnavštevovanejšieho v regióne Lombardia. Prehliadka námestia Piazza Vecchia, návšteva baziliky Santa Maria Maggiore a kaplnky Colleoni, unikátna osemuholníková samostatne stojaca budova krstiteľnice Battisero di Bergamo, Contariniho fontána zdobená sfingami, levmi a hadmi, žiarivo biela mramorová brána Porta San Giacomo s priľahlým viaduktom. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

cena zahŕňa

 • 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami,
 • letecká doprava Viedeň – Miláno – Viedeň,
 • transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA,
 • transfer letisko - hotel - letisko,
 • autokarová doprava počas okruhu,
 • plavby počas 2. a 3. dňa,
 • vstupenka na Boromejské ostrovy (Bella, Madre),
 • sprievodca CK,
 • prehliadky podľa programu bez vstupov.

cena nezahŕňa

 • Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).
 • Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 50  EUR/os. (platba na mieste).
 • Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/4 noci.

cena zájazdu

od 818,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
04. 04. 2024
07. 04. 2024
19. 09. 2024
22. 09. 2024
4 dni / 3 noci

ubytovanie

3x v 3* hoteli

stravovanie

3x raňajky

doprava

letecky

sprievodca zájazdu

Jarmila Molnárová - licencovaná sprievodkyňa na Taliansko
Mám rada všetko, čo je spojené s Talianskom: jeho históriu, prírodu, gastronómiu, umenie, ukričaných Talianov aj ranné cappuccino s cornettom. Táto krajina sa na 20 rokov stala mojim druhým domovom a cez moje vedomosti a skúsenosti zo života na spoločných zájazdoch odovzdám kúsok mojej lásky k Taliansku aj vám.

ďalšie zájazdy z našej ponuky

malebné jazerá, mestá a zákutia Lombardie čakajú aj na vás


top