Skip to main content
REGIÓN: Marche

Po letoviskách JADRANSKÉHO POBREŽIA na bicykli

Po letoviskách JADRANSKÉHO POBREŽIA na bicykli

Cyklozájazd - aktívna dovolenka spojená s kúpaním v mori

Jadranské pobrežie Talianska predstavuje viac ako polovicu východného pobrežia celej čižmy. Je obsypané letoviskami od Benátok až po opätok. Jednou z najznámejších častí je turistická oblasť v okolí letoviska Rimini, kde sa neďaleko nachádza aj samostatný mini štát San Marino. Celá riviéra okolo mora je posiata turistickými cyklotrasami, ktoré lemujú cesty okolo pláže. Časťou Jadranskej riviéry je aj Palmová riviéra a nachá­dza sa 180 km južnejšie od mesta Rimini. Jej srdcom je čarovné mesto San Benedetto del Tronto, ktoré charakterizuje cca 7000 paliem vysadených pozdĺž pobrežnej promenády, ktoré sú popretkávané kvitnúcimi oleandrami a dodávajú San Benedettu exotický nádych. Veď nie nadarmo sa tomuto mestu hovorí „Talianska Florida“. Práve tu sa každoročne končia preteky Tirreno - Adriatico a náš Peter Sagan toto miesto pozná veľmi dôverne.

program zájazdu

1. deň - nedeľa

Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách, celodenná cesta, podvečer príchod do Rimini, ubytovanie, spoločná večera.

2. deň - pondelok

Trasa Rimini - Fano, 53 km, stúpanie 180 m, klesanie 180 m.

3. deň - utorok

Trasa Fano - Ancona, 77 km, stúpanie 410 m, klesanie 410 m.

4. deň - streda

Trasa Ancona - San Benedetto del Tronto, 70 km, stúpanie 50 m, klesanie 50 m.

5. až 7. deň - štvrtok až sobota

Pobyt pri mori s možnosťou fakultatívneho bicyklovania s cyklosprievodcom na vybraných trasách.

8.  deň - nedeľa

V skorých ranných hodinách po raňajkách odchod dennou jazdou domov s krátkou zastávkou v Udine.

Počas našej spoločnej aktívnej dovolenky na bicykli spoznáme práve túto časť Jadranu. V priebehu 3 dní sa pomaly presunieme na bicykloch z mestečka Rimini až do San Bendetto del Tronto, kde budeme ďalšie 3 dni oddychovať pri mori s fakultatívnou možnosťou bicyklovania v okolí mesta. Náš aktívny pobyt bude spojený každý deň s kúpaním, spoznávaním typickej enogastronómie daných častí a samozrejme oddychom.

Tí, čo nepotrebujú aktív­ny oddych na bicykli, chcú si iba po­ležať na pláži a chytiť tro­chu bronzu, môžu využiť dlhé piesčité pláže s jemným zla­tistým pieskom, priam stvorené na poriadny oddych. Voda je plytká s pozvoľným a tiahlym vstupom do mora. Pod slnečníkom na príjemnom lehátku pri mori vám bude zaručene fantasticky!

MUSÍM BICYKLOVAŤ?

NEMUSÍŠ!!!!... poď s nami k moru na dovolenku

Ty chceš spoznať toto miesto zo sedla bicykla, ale máš partnera, priateľa, priateľku, kamarátov..., ktorí chcú ísť, ale neholdujú bicyklu? Zober ich so sebou! Veď je tam more, slnko, pláž... Cez deň, zatiaľ čo ty bicykluješ, oni oddychujú na pláži a večer si toto krásne miesto užijete spolu. Jedni bicyklujú, druhí oddychujú, spoločnú večeru zabezpečíme my a každý dovolenkuje podľa svojich predstáv!

Prečo ísť bicyklovať práve na Jadranské pobrežie?

Stredná časť Talianska - regióny Marche a Abruzzo - sú priam stvorené na aktívnu dovolenku pri mori. Nájdete tu trasy na bicyklovanie každého druhu.

✅ Kto hľadá rekreačnú nenáročnú rovinu, nájde ju v okolí mora popri plážach, kde sa vinú cyklotrasy s nádhernými výhľadmi na šíre more s možnosťami zastávok na pláži a rovnako s prímorskými letoviskami, kde je príjemné len tak si posedieť a dať si kávu. 

✅ Kto hľadá mierne prevýšenie, kopčeky, výhľady, olivové sady, vinice... o to v tejto časti Talianska nie je núdza. Marche a Abruzzo je priam posiate malými dedinkami na kopčekoch, ktoré skrývajú v sebe malebné zákutia, za ktorými sa oplatí si vyšľapať a obdivovať z nich okolitú krajinu a výhľady na more. 

✅ Kto hľadá kopce, ten ich nájde práve tu. Stredné Taliansko je známe vďaka najvyššej časti Apenín, ktorá sa volá Gran Sasso a je vzdialená len asi hodinu autom od mora. Vyšľapať si na slávne Campo Imperatore na bicykli je želaním každého cyklistu, ktorý do tejto oblasti zavíta. Campo Imperatore je alpská lúka, ktorá sa nachádza nad masívom Gran Sasso a je najväčšou plošinou hrebeňa Apenín. Známa je tiež ako „Malý Tibet“, lebo cesta vedie ozaj krajinou, ktorá sa Tibetu podobá. 

Čo nás čaká?

🚴🏻‍♂️ Počas prvých troch dní musíme zdolať cca 180 km s občasným veľmi miernym prevýšením (prevažuje rovina) a čaká nás v priemere denná 60 km trasa, ktorá bude obohatená zastávkami na kúpanie, prípadne na malé občerstvenie v mestečku alebo dedinke. Každý večer budeme spať v inom hoteli pri mori, v ktorom nás bude aj s batožinou čakať náš autobus. Príchod na hotel po celodennom bicyklovaní je predpokladaný cca o 16:00, aby sme zvyšok večera venovali kúpaniu v mori a následne večeri. 

🚴🏻‍♀️ Následné 3 dni budeme bývať na jednom mieste, v San Benedetto del Tronto, kde bude fakultatívna možnosť bicyklovania po okolí a zároveň aj možnosť vyšľapať na bicykli až na už spomínané Campo Imperatore - Malý Tibet. Kto sa rozhodne oddychovať, tak čakajú na neho krásne pláže a čisté more. Spoločne podvečer sprievodca vždy zabezpečí zaujímavý program, napríklad v podobe prehliadky mestečka alebo návštevy výrobne olivového oleja spojenej s jeho ochutnávkou. 

🚴🏻‍♂️ Skupinu povedie skúsený cyklosprievodca, ktorý má presne naplánované všetky trasy a podľa momentálnych okolností ich bude priebežne upravovať. Trasa bude vždy zameraná na spoznávanie nielen krás prírody a trasy, ale bude mať zastávky a cieľ zameraný aj na spoznávanie histórie, kultúry a čas na okúpanie sa v mori.

Aká je náročnosť trás? Sú pre každého....

Zájazd je tak vhodný pre skupiny aj páry s odlišnými požiadavkami na náročnosť trás. Na zvládnutie trasy je potrebná priemerná fyzická kondícia, terén je rovinatý alebo mierne kopcovitý. Program tohto zájazdu je svojou náročnosťou veľmi vyvážený a je aj čas na fyzický odpočinok a kúpanie v mori. Na bicykli strávime prvé 3 dni cca 3 hodiny denne, čo predstavuje 5-7 hodín celkového času aj s viacerými prestávkami. Po celú dobu zájazdu nám bude k dispozícii autobus, ktorý nám pomôže zaistiť program.


VHODNÝ TYP BICYKLA

 • crossový bicykel, MTB, Gravel, E- bike,
 • typ bicykla, ktorý si beriete je potrebné nahlásiť vopred,
 • cyklistická prilba: na tomto zájazde je cyklistická prilba doporučená, pro deti do 15 rokov povinná.

PREPRAVA BICYKLOV

Bicykle sú prepravované v špeciálnom krytom cyklovozíku za autobusom, konštruovanom s ohľadom na minimalizáciu možnosti ich poškodenia. Ich nakládku a vykládku riadi sprievodca, pomoc majiteľov bicyklov je žiadúca. Kolesá sú uchytené v špeciálnych držiakoch a pripevnené za rám polstrovanou tyčou. Zadné koleso je navyše prichytené remienkom ku koľajnici. Kapacita prívesného vozíka je 40 bicyklov.

Elektrobicykle - vzhľadom na ich rozmery a hmotnosť ich môžeme vziať len obmedzené množstvo. Preto nás prosím už pri prihlásení informujte, že idete s elektrobicyklom (uveďte túto informáciu v prihláške). Prepravu nenahlásených elektrobicyklov nemôžeme garantovať. Pred naložením do cyklovozíka prosím demontujte z kolesa batériu.

Poznámka:

Zmena programu vyhradená v závislosti na objektívnych podmienkach (dopravné zdržanie, počasie, úrazy, ochorenia, mimoriadne prípady a podobne) a s ohľadom na bezpečnosť účastníkov. Zmena poradia a dňa programu sa nepovažuje za zmenu programu. 

Príklady fakultatívnych cyklotrás možných zo San Benedetta

 1. Cyklotrasa okolo mora - sa vinie v dĺžke cca 30 km po rovine s krásnymi výhľadmi na more a cez prímorské letoviská.
 2. Po stredovekých mestečkách na kopcoch - Acquaviva, Offida, Ripatransone - stredoveké mestečká na kopcoch v okolí mora, ktoré sú dosažiteľné na bicykli po ceste alebo po nespevnených cestách s miernym prevýšením.
 3. Po starej rímskej Soľnej ceste (Via Salaria) do Ascoli Picena - stará cesta postavená ešte Rimanmi, po ktorej prevážali vyťaženú soľ z Jadranského mora do Ríma, je dnes spojnicou mesta San Benedetto a jeho okresného mesta Ascoli Piceno. Pozdĺž cesty, ktorá je rovinatá, vieme odbočiť a pozrieť si niektoré z mestečiek ako napríklad Monteprandone, Colonella, ktoré sú osadené na kopci a ponúkajú nádherné výhľady. 
 4. Campo Imperatore – „Malý Tibet“ - trasa pre náročných - neustále stúpanie, kde je potrebná maximálna koncentrácia. Čaká vás veľmi široká cesta s veľmi malým počtom zákrut, dlhými rovinkami a množstvom exponovaných úsekov a nedáva dojem cesty, ktorá stúpa. Sklony stúpania zostávajú konštantné medzi 6-8% a km stúpania je veľa: 37,8 km. Práve v posledných 6-7 km sa môžete otestovať, kde Pirát Marco Pantani spustil svoje smrtiace útoky, kde stúpania dosahujú aj dvojciferné čísla. Prísť však nakoniec stojí za to! Otvorí sa pred vami priam „horský amfiteáter“.

ukážka z cesty Campo Imperatore - trasa len pre náročných

cena zahŕňa

 • dopravu autobusom s cyklovozíkom,
 • prepravu bicyklov,
 • 7 x ubytovanie v hoteli pri pláži s bazénom,
 • 7 x večeru,
 • profesionálneho cyklosprievodcu,
 • informačné materiály k denným trasám a občerstvenie,
 • poistenie CK proti úpadku,
 • návštevu výrobne olivového oleja,
 • stálu asistenciu na trase.

cena nezahŕňa

 • cestovné poistenie (možnosť dopoistiť v CK MATTIA),
 • poistenie bicyklov,
 • obedy.

Možnosť doplatenia: 

 • jednolôžková izba 120,- €,
 • zapožičanie bicykla priamo na mieste od 45,- € / deň podľa druhu bicykla (zabezpečí CK MATTIA na základe vašej požiadavky).

cena zájazdu

999,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
08. 09. 2024
15. 09. 2024
8 dní / 7 nocí / 6 dní bicyklovania

ubytovanie

7x v hoteli pri pláži s bazénom

stravovanie

7 x večera

doprava

autobusom

sprievodca zájazdu

Peter Jalakša - cyklosprievodca
Pohyb je neodmysliteľnou súčasťou jeho celého života. Bývalý profesionálny športovec a milovník dvoch kolies, na ktorých rád spoznáva krásy prírody a nové miesta. Pod jeho vedením nájdete na bicykli tie najkrajšie zákutia!

ďalšie zájazdy z našej ponuky

z referencií našich zákazníkov

 • Ľudmila Krieschlová

  Jarka, som veľmi rada, že som Ťa spoznala aj ako sprievodkyňu. Cesta po Toskánsku bola príjemná. Veľmi som si užila miesta čo si nám ukázala a pútavou formou okomentovala. Obdivujem vedomosti z histórie, ktoré si nám počas cesty a aj na miestach č...
 • Marián Menyhart

  Zažili sme krásne 4 dni vo Florencii s kamarátmi. Pani Jarmila je sprievodkyňa na pravom mieste. Jej vedomosti o Taliansku nemajú konca. Rozpráva tak prirodzene a bez rozmýšľania, že je vidno, že Taliansko je jej srdcovka a nielen robota. Vždy rad...
 • Iveta Maronková

  Jarka, ďakujem veľmi pekne za nezabudnuteľný poznávací zájazd v Ríme. Patrí Vám veľká vďaka za úžasné prehliadky, ku ktorým bol vždy výstižný a veľmi pútavý výklad, ktorý ma veľmi zaujal a dozvedela som sa veľa zaujímavých vecí. Vrelo odporúčam a ...
 • Zdenka Remeňová

  Jarka ahoj! Už sme doma, došli sme v poriadku. Je nám smutno za Tebou, spomíname na úžasné chvíle s Tebou, na nezabudnuteľné prechádzky po nádherných miestach Toskánska, na úžasné sprievodné slovo a informácie zaujímavostí, pikošky. Si skratka sup...
 • Barbora Balašovová

  Boli sme na úžasnom výlete v Toskánsku podľa itinerára, ktorý nám pripravila pani Molnárová z CK Mattia. Postarala sa nám ako o trasu podľa našich preferencií, tak aj o rezerváciu kempov, prehliadok a ubytovania. My sme sa už len v kľude oddávali ...
 • Eva Brezovská

   S CK Mattia som bola na kváskovom pobyte v Toskánsku. Išla som s miernymi obavami, nakoľko si dovolenky organizujem individuálne a toto bola dovolenka cez CK po asi 10 rokoch a ešte autobusom do Talianska, tiež asi po 10 rokoch taká dlhá trasa au...
 • Pavlínka Gemeranová

  V mene babeniek, veľké ďakujem Jarke za skvelý cyklovýlet. Bolo nám cťou byť s vami. Užili sme si všetko, čo sme mohli. Dážď, slniečko, krásnu prírodu, históriu, dobré jedlo, veľa vínka, zábavy, únavy, čo viac si môžeme priať. Ja osobne sa chcem p...
 • Rajmun Udvárdy

  Jarka vďaka za krásne zážitky, nové priateľstvá a rozšírenie obzoru destinácií a že to nebolo len o cyklistike, ale aj o spoznávaní krajiny a jej gastronómie, čo sa mi veľmi páčilo. Pozdravujem Peťa. Pekný večer 😉.
 • Janka Krall

  Zažila som s pani Jarmilkou a s Naty úžasný zájazd Kváskovanie v Toskánsku. Nikdy predtým som takto do detailov premyslený a skvelo zorganizovaný zájazd nezažila! A to množstvo informácií, zaujímavostí, zážitkov, ktoré sa na nás každý deň valilo b...
 • Szell Peter

  Touto cestou veľké ďakujem Jarke a Peťovi 👍 Ako vždy, dobrá nálada, skvelá organizácia, strava a profesionálny sprievodcovský výklad. Bicykel bol bonus ako niečo urobiť aj pre svoje zdravie 💪💪 Plánujte ďalej - história, vínko, bicykel považujem za...
 • Mgr. Aďa Chadimová

  Moja prvá návšteva v Ríme sa vďaka tebe Jarka premenila na PERFEKTNÝ obohacujúci pobyt s famóznymi službami a dojmami. Tvoje miestne znalosti a všetky tie pikošky, ktoré si mi prezradila za tých pár dní mi dali omnoho viac než som očakávala. PS: D...
 • Veronika Šturdíková

  Rozmýšľala som, či budem potrebovať v Ríme služby sprievodkyne, pretože som nevedela, čo od toho môžem očakávať. Musím však povedať (teraz už doma a oddýchnutá), že to bolo najlepšie rozhodnutie, ktoré som urobila. Absolútna SPOKOJNOSŤ. Všetko o č...
  top