Skip to main content
REGIÓN: Toscana

Chute a vône TOSKÁNSKA zo sedla bicykla

Chute a vône TOSKÁNSKA zo sedla bicykla

Toskánsko je krajina, ktorá vás zmení, otvorí vám oči, srdce a spomalí vaše rýchle životné tempo. Je to jedinečné miesto, kde víno, olivový olej a dobré jedlo sa stali kultúrou. Gurmáni, ktorí túto časť raja navštívia, odchádzajú akoby opojení hormónmi šťastia, ktoré pôsobia až kým sa sem znova nevrátia. Cyklistika v Toskánsku, to je spanilá jazda touto krajinou vinohradov, olivových sadov, cypruštekov, typických kamenných usadlostí a termálnych prameňov. Stredoveké mestečká priam vyzývajú, aby ste po krásnych kopcoch plných viníc do nich priam dobicyklovali, na chvíľu sa zastavili, oddýchli pri pohári červeného Chianti či vychladenom Aperol Spritz a užili si ich atmosféru.

program zájazdu

1. deň - pondelok

Odchod z BA v skorých ranných hodinách. Cesta do Toskánska. Podvečer príchod, ubytovanie spoločná večera.

2. až 5. deň - utorok až piatok

Celodenné bicyklovanie na základe vytýčenej trasy so zastávkami v malebných dedinkách a mestečkách, večer vždy večera spojená s ochutnávkou vína.

6. deň - sobota

Po raňajkách krátka rozlúčková trasa, nakladanie bicyklov a nočná cesta domov, príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách v nedeľu.


Prečo ísť bicyklovať práve do Toskánska?

Stredná časť Toskánska v okolí mesta Siena láka stovky cykloturistov na svoje famózne Strade Bianche, ktoré sú jednými z najkrajších ciest na svete pre cykloturistiku. Vinú sa kilometre a kilometre plné zákrut a miernych prevýšení zákutiami toskánskych kopcov s nezabudnuteľnými výhľadmi na koberce viníc a olivových sadov. Asfaltové bočné cesty, ale aj štrkové cestičky (nespevnené) medzi vinicami, privedú cyklistov vždy na to správne miesto, kde ich čaká zaslúžená odmena za ich námahu v podobe malých dediniek, kde s miestnymi obyvateľmi v malých baroch nasajú tú pravú vidiecku atmosféru.

Čo nás čaká?

Denne na nás čaká približne 40 km trasa s priemerným prevýšením cca 500 m. Všetky plánované etapy je možné predĺžiť, skrátiť alebo vynechať a nahradiť si vlastným programom.

Skupinu povedie skúsený cyklosprievodca, ktorý má presne naplánované všetky trasy a podľa momentálnych okolností ich bude priebežne upravovať. Trasa bude vždy zameraná na spoznávanie nielen krás prírody a trasy, ale bude mať zastávky a cieľ zameraný aj na spoznávanie histórie, kultúry a gastronómie Toskánska.

Aká je náročnosť trás? Pre každého...

Zájazd je tak vhodný pre skupiny aj páry s odlišnými požiadavkami na náročnosť trás. Na zvládnutie trasy je potrebná priemerná fyzická kondícia, terén je prevažne mierne kopcovitý a cyklosprievodca bude vyberať tzv. rekreačné trasy. Program tohto zájazdu je svojou náročnosťou veľmi vyvážený a vďaka úžasnej histórii Toskánska je pri prehliadkach mestečiek aj čas na fyzický odpočinok. Na bicykli strávime cca 3-4 hodiny denne, čo predstavuje 5-7 hodinám celkového času aj s viacerými prestávkami. Náročnosť si budete môcť prispôsobiť svojej chuti, väčšinu etáp je možné predĺžiť, skrátiť alebo úplne vynechať a urobiť si voľný deň s vlastným programom. Po celú dobu zájazdu nám bude k dispozícii autobus, ktorý nám pomôže zaistiť program a v niektoré dni nás na začiatok trasy vyvezie, prípadne príde zobrať po jej zvládnutí.


VHODNÝ TYP BICYKLA

 • crossový bicykel, MTB, Gravel, E- bike,
 • typ bicykla, ktorý si beriete je potrebné nahlásiť vopred,
 • cyklistická prilba: na tomto zájazde je cyklistická prilba doporučená, pro deti do 15 rokov povinná.

PREPRAVA BICYKLOV

Bicykle sú prepravované v špeciálnom krytom cyklovozíku za autobusom, konštruovanom s ohľadom na minimalizáciu možnosti ich poškodenia. Ich nakládku a vykládku riadi sprievodca, pomoc majiteľov bicyklov je žiadúca. Kolesá sú uchytené v špeciálnych držiakoch a pripevnené za rám polstrovanou tyčou. Zadné koleso je navyše prichytené remienkom ku koľajnici. Kapacita prívesného vozíka je 40 bicyklov.

Elektrobicykle - vzhľadom na ich rozmery a hmotnosť ich môžeme vziať len obmedzené množstvo. Preto nás prosím už pri prihlásení informujte, že idete s elektrobicyklom (uveďte túto informáciu v prihláške). Prepravu nenahlásených elektrobicyklov nemôžeme garantovať. Pred naložením do cyklovozíka prosím demontujte z kolesa batériu.

Poznámka:

Zmena programu vyhradená v závislosti na objektívnych podmienkach (dopravné zdržanie, počasie, úrazy, ochorenia, mimoriadne prípady a podobne) a s ohľadom na bezpečnosť účastníkov. Zmena poradia a dňa programu sa nepovažuje za zmenu programu. 

Príklady cyklotrás

 1. Časť pútnickej cesty Via Francigena - navštívime mesto San Gimignano, ktoré je preslávané svojimi vysokými stredovekými vežami a hovorí sa mu aj „Toskánsky Manhattan“. Mestečko Colle Val d´Elsa zaujímavé svojou polohou na svahu plné malých malebných uličiek a stará stredoveká vojenská pevnosť Monteriggioni, ktorá po desaťročia strážila bezpečnosť Sieny. Dĺžka trasy cca 45 km, prevýšenie 850 m.
 2. Za krásami Vínnej cesty CHIANTI CLASSICO - Radda in chianti so svojim malým námestím na kopci, Castellina in Chianti so stredovekými hradbami a Panzano in Chianti ako stred vínnej cesty. Trasa vedie malebnou toskánskou krajinou plnou viníc, olivových sadov a cypruštekov. Možnosť zastávky po trase vo vinárstvach a ochutnávka Chianti. Dĺžka trasy cca 45 km, prevýšenie 750 m.
 3. Po cestách Gladiátora údolím Val d´Orcia - autobusom do Montalcina, stredovekého mesta plného malých uličiek a slávneho vínom Brunello. Z Montalcina bicyklom do Termálnych kúpeľov Bagno Vignoni, jediná dedina svojho druhu na svete, ktorá má na mieste hlavného námestia veľký bazén s termálnou vodou. Možnosť kúpania v prírodnom bazéne. Následne trasa bicyklom do mesta Montepulciano, známeho svojimi podzemnými stáročnými pivnicami a famóznym vínom Nobile di Montepulciano. Cesta z Montepulciana autobusom na ubytovanie. Dĺžka trasy 40 km, prevýšenie 450 m.
 4. Ostatné trasy necháme ako prekvapenie nášho cyklosprievodcu...

cena zahŕňa

 • dopravu autobusom,
 • 5 x ubytovanie v typickej Toskánskej kamennej usadlosti s bazénom,
 • 5 x polpenziu + 1 večera,
 • cyklosprievodcu,
 • informačné materiály k denným trasám a občerstvenie,
 • poistenie CK proti úpadku,
 • stálu asistenciu na trase.

cena nezahŕňa

 • cestovné poistenie (možnosť dopoistiť v CK MATTIA),
 • poistenie bicyklov,
 • obedy.

Možnosť doplatenia: 

 • jednolôžková izba 200,- €,
 • zapožičanie bicykla priamo na mieste od 45,- € / deň podľa druhu bicykla (zabezpečí CK Mattia na základe vašej požiadavky).

cena zájazdu

1 095,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
06. 05. 2024
12. 05. 2024
6 dní / 6 nocí / 5 dní bicyklovania

ubytovanie

5x v Toskánskej kamennej usadlosti s bazénom

stravovanie

5 x polpenzia + 1 večera

doprava

autobusom

sprievodca zájazdu

Peter Jalakša - cyklosprievodca
Pohyb je neodmysliteľnou súčasťou jeho celého života. Bývalý profesionálny športovec a milovník dvoch kolies, na ktorých rád spoznáva krásy prírody a nové miesta. Pod jeho vedením nájdete na bicykli tie najkrajšie zákutia!

ďalšie zájazdy z našej ponuky

niekoľko fotiek z cyklo výletov a ďalšie pribudnú... 🚴🏻‍♀️🚴🏻‍♂️


top