Skip to main content
REGIÓN: Sicilia

Bájna SICÍLIA s pobytom pri mori

Bájna SICÍLIA s pobytom pri mori

Každý dobrodruh a správny cestovateľ má na svojom zozname návštevu najväčšieho talianskeho ostrova. S nami uvidíte najznámejšie miesta na Sicílii, ako stredoveké mesto Palermo, domov mýtického Boha vetra Boreas na Liparských ostrovoch, archeologické nálezisko Agrigenta, najstaršie turistické centrum ostrova v prímorskom mestečku Taormina, rozhliadnete sa z vrcholu aktívnej sopky Etna a zistíte, či aj na vás zapôsobí v Syrakúzach duch slávneho Archimeda, ktorý práve tu vyriekol slávne "Heuréka!"

Palermo - Monreale - Agrigento - Piazza Armerina - Noto - Syrakúzy - Etna - Taormína - Liparské ostrovy

program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne do Palerma, presun do Monreale neďaleko hlavného mesta. Návšteva katedrály, ktorá patrí k najzachovalejším príkladom normanskej architektúry na svete. Mozaiky v nej zaberajú viac ako 6000 m2. Prehliadka stredovekého centra mesta Palermo (UNESCO), kráľovský palác so slávnou podzemnou kaplnkou Capella Palatina s jedinečnou mozaikovou výzdobou a kryptou, katedrála Nanebovzatia Panny Márie z 12. storočia, radnica v budove Orlieho paláca, kláštor kapucínov s katakombami. Ubytovanie a nocľah.

2. deň

Raňajky, presun do jedného z najvýznamnejších archeologických nálezísk Európy – Agrigenta (UNESCO), ktorého Údolie chrámov na ploche takmer 2000 hektárov ponúka pohľad do staroveku na chrámy zasvätené gréckym bohom. Tamojší Chrám Svornosti patrí k najzachovalejším chrámom svojej doby. Pokračovanie do mesta Piazza Armerina, neďaleko ktorého sa nachádza luxusný obytný komplex so záhradou a kúpeľmi tvorený 45 miestnosťami. Ide o Villu Romana del Casale (UNESCO), ktorá je najrozsiahlejším a najbohatším komplexom antických rímskych mozaík na svete. Pokračovanie na východné pobrežie, ubytovanie a nocľah.

3. deň

Raňajky, deň určený na oddych pri mori a kúpanie.

4. deň

Raňajky, výlet na Etnu (UNESCO), najvyššiu aktívnu sopku Európy. Fakultatívne možnosť vyviezť sa lanovkou a terénnymi autami až pod samotný kráter do oblasti lávových polí vo výške takmer 3000 metrov nad morom, kde podľa mytológie prebýval Vulcan, rímsky boh ohňa. Príchod do Taorminy, malebného mesta na brehu Iónskeho mora na úpätí vrchu Monte Tauro, ktoré je najstarším a najznámejším turistickým centrom na Sicílii. Prehliadka centra mesta, promenáda Corso Umberto I., katedrála San Nicolo, gotický palác Palazzo Corvaio, kláštor Badia Vecchia, mestská brána Porta Catania. Návšteva zachovalého starovekého gréckeho divadla s výhľadom na Etnu. Ubytovanie a nocľah.

5. deň

Raňajky, individuálne voľno, fakultatívne možnosť výletu na Liparské ostrovy (UNESCO), ľudovo známe aj ako Eolské ostrovy, medzi Etnou a Vezuvom, kde podľa starej mytológie žil antický boh vetra. Návšteva ostrovov Vulcano a Lipari. Návrat do hotela.

6. deň

Raňajky, presun do mesta Syrakúzy (UNESCO), ktoré od staroveku patrí medzi najvýznamnejšie mestá na Sicílii. Okrem iného bolo bydliskom Archimeda, jedného z najväčších antických matematikov a filozofov, autora citátu „Heuréka!“. Prehliadka archeologického parku a starého mesta s námestím Piazza del Duomo. Pokračovanie do mesta barokovej architektúry – Nota (UNESCO). Prechádzka uličkami popri Porta Reale, kostole Sv. Františka, či námestím dokonalých proporcií s katedrálou a impozantnými palácmi. Návrat do hotela.

7. deň

Raňajky, odlet z Catanie do Viedne.

cena zahŕňa

  • 6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami,
  • letecká doprava Viedeň – Palermo/Catania – Viedeň,
  • transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA,
  • transfer letisko - hotel - letisko,
  • autokarová doprava počas okruhu,
  • sprievodca CK,
  • prehliadky podľa programu bez vstupov. 

cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc).
Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 100 EUR/os. (platba na mieste).
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR/6 nocí.

cena zájazdu

od 1 074,- €

Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu po zohľadnení aktuálnych zliav.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

termíny zájazdu

oddo
25. 06. 2024
01. 07. 2024
29. 07. 2024
04. 08. 2024
7 dní / 6 nocí

ubytovanie

6x v hoteli

stravovanie

6x raňajky

doprava

letecky

sprievodca zájazdu

Jarmila Molnárová - licencovaná sprievodkyňa na Taliansko
Mám rada všetko, čo je spojené s Talianskom: jeho históriu, prírodu, gastronómiu, umenie, ukričaných Talianov aj ranné cappuccino s cornettom. Táto krajina sa na 20 rokov stala mojim druhým domovom a cez moje vedomosti a skúsenosti zo života na spoločných zájazdoch odovzdám kúsok mojej lásky k Taliansku aj vám.

ďalšie zájazdy z našej ponuky

top