Termín: 16. 5. – 21. 5. 2019  /6dní /5 nocí/

Cena:  859,-  EUR  /základná katalógová cena/    799,- € /základná cena first moment pri objednaní do 31.1./

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

Sprievodca: Ing. Jarmila Molnárová
Ubytovanie: 5 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch
Stravovanie:  5 x kontinentálne raňajky

NEAPOL – RAVELLO – ISCHIA – POMPEJE – CASERTA – CAPRI

Program zájazdu:

1 deň: Odlet a prílet do Neapolu. Krátka prehliadka hlavného mesta Kampánie.

2 deň: Mestečko Ravello učupené vysoko na skalných útesoch nad vodami Tyrhénskeho mora s panoramatickými výhľadmi na členité Amalfitánske pobrežie. (UNESCO). Miesto tak čarovné, že francúzsky básnik A. Gide o ňom povedal „bližšie k nebu ako k zemi“, R. Wagner tu našiel inšpiraáciu ku scéne v opere Parsifal, D.H. Lawrence napísal slávny román Milenec lady Chaterlyovej. Oddychovala tu Jackie Kennedy, Pierce Brosman aj Woody Harrelson. Pozostatky slávnej minulosti sú dodnes viditeľné v kostoloch, palácoch, šľachtických sídlach a záhradách prestavaných pod vplyvom anglických architektov a upravených na romantické záhrady. Čarovná Villa Rufolo s terasovými záhradami a dramatickými výhľadmi na pobrežie a rad palácových budov, v ktorých sa skĺbila arabská, sicílska a normanská architektúra 11. a 13. storočia. Borovice, cyprusy, palmy a juky. Ornamentálne záhony vysadené letničkami a dvojročkami v najrozmanitejších farebných kombináciách. Vila a záhrady Cimbrone, raj pre milovníkov histórie, záhrad a umenia. Obľúbené miesto cestovateľa baróna E. W. Becketta, ktorý tu spolu s najvýznamnejšími záhradnými architektmi a záhradníkmi vytvoril kombináciu talianskej klasickej záhrady s romantickými anglickými záhradami. Pobrežné Amalfi -v minulosti významná námorná republika. Medzi bielymi omietnutými domčekmi sa vlnia takmer nepriechodné uličky s miestnymi suvenírmi. Návšteva miestnej citrónovej farmy s terasami plnými citrónovníkov.

3 deň: Perla v Neapolskom zálive – vulkanický ostrov Ischia prezývaný „zelený“. Záhrada La Mortella … nádherne miesto, kde si aspoň na chvíľu budeme pripadať ako v raji. Záhrada s krásnymi výhľadmi na more a mestečko Forio  získala v r. 2004 cenu za najkrajší taliansky park. Miesto spojené s príbehom lásky anglického hudobného skladateľa Sira Williama Waltona a jeho mladučkej ženy Susan Waltonovej. Palmy, liany, orchidee, paprade, aloe, agáve, bromélie, tilandsie, rastliny ktoré poznáme z kvetinárstiev. Tu ich však vidíme ako bujne rastú vo voľnom priestore a ako im stredomorská klíma prospieva. Popoludnie je možné stráviť v rybárskom mestečku Forio, ktoré si zachovalo pôvodný starobylý ráz so stredovekými uličkami lemovanými pestrofarebnými fasádami domov, kaplnkami a kostolmi.

4 deň: Antické mesto skamenené v čase – Pompeje(UNESCO). Pri výbuchu sopky v r. 79 pochované pod niekoľko metrovú vrstvu popola. Pohľad do sveta starých Rimanov. Nápadný Apolleonov chrám, tržnica s pozostatkami obchodov, Veľké divadlo s kapacitou 5 tisíc divákov, škola gladiátorov, Stabijské kúpele, najstarší známy rímsky amfiteáter, ale aj odliatky skamenelých usmrtených obyvateľov…. Údolie mlynov lemované citrónovníkmi a starými papierňami. Najväčší kráľovskýpalác Talianska Caserta (UNESCO) označovaný ako „Versailles juhu“. Prepychový Palazzo Reale so 4 veľkými nádvoriami, impozantnou 120 ha záhradou s vodnými hrami a veľkým 78 m vysokým vodopádom tu nechal postaviť španielsky kráľ Karol III..

5 deň: Na svete sú miesta, ktoré v nás vyvolávajú pocit, aby sa na ne človek vrátil. Nevieme prijať predstavu, že to tak nebude. Takéto „cestovateľské afrodiziakum“ obsahuje aj ostrov Capri. Rajská záhrada, kde slnko svieti 365 dní v roku. V dobách rímskeho impéria obľubené miesto cisára Augusta a po ňom dokonca Tiberius načas z ostrova urobil de facto hlavné mesto ríše, kde sa oddával radovánkam a štát riadil len na diaľku. Tropická príroda, úzke uličky, námestie s chrámom Santo Stefano,Augustove záhrady s výhľadom na Faraglioni, 3 skaliská vypľnajúce sa z morskej hladiny, bývalé sídlo cisára Tiberiusa – Vila Jovis a v Anacapri Vila San Michele, domov švédskeho spisovateľa Axela Munthe.

6 deň: Odlet domov. 

Cena zahŕňa:
Leteckú dopravu do Neapolu
Mikrobusová doprava podľa programu
Trajekty na ostrovy Ischia a Capri
5x ubytovanie v 3*/4* hoteloch raňajkami
Sprievodcu CK
Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:
Vstupy
Kompletné cestovné poistenie
Pobytovú daň v hoteli

Ostatné povinné  doplatky:
Letiskové a servisné poplatky 185 €

Fakultatívne doplatky:
Za 4 večere 82 €
Za 1/1 izbu 199 €

Upozornenie : Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.