Ravello villa

Termín:  11.5. – 16.5.2022   (6 dní/5 nocí)

Cena:  1.190,- + letenka
Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu podľa vašich požiadaviek.

Maximálny počet osôb v skupine 12.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

Sprievodca: Ing. Jarmila Molnárová
Ubytovanie: 5 x ubytovanie v 4* hoteli

Stravovanie:  5 x bufetové raňajky v hoteli

 

Amalfi

 

Program zájazdu:

1. deň: 
Odlet a prílet do Neapolu a prehliadka tohto hlavného mesta Kampánie. 

2. deň: 
Mestečko Ravello učupené vysoko na skalných útesoch nad vodami Tyrhénskeho mora s panoramatickými výhľadmi na členité Amalfské pobrežie. (UNESCO). Miesto tak čarovné, že francúzsky básnik A. Gide o ňom povedal „bližšie k nebu ako k zemi“, R. Wagner tu našiel inšpiráciu ku scéne v opere Parsifal, D.H. Lawrence napísal slávny román Milenec lady Chaterlyovej. Oddychovala tu Jackie Kennedyova, Pierce Brosnan aj Woody Harrelson. Pozostatky slávnej minulosti sú dodnes viditeľné v kostoloch, palácoch, šľachtických sídlach a záhradách prestavovaných pod vplyvom anglických architektov a upravených na romantické záhrady. Čarovná Vila Rufolo s terasovými záhradami a dramatickými výhľadmi na pobrežie. Rad palácových budov, v ktorých sa skĺbila arabská, sicílska a normanská architektúra 11. a 13. storočia. Borovice, cyprusy, palmy a juky. Ornamentálne záhony osadené letničkami a dvojročkami v najrozmanitejších farebných kombináciách. Vila a záhrady Cimbrone, raj pre milovníkov histórie, záhrad a umenia. Obľúbené miesto cestovateľa baróna E. W. Becketta, ktorý  tu spolu s najvýznamnejšími záhradnými architektmi a záhradníkmi vytvoril kombináciu talianskej klasickej záhrady s romantickými anglickými záhradami. Pobrežné mestečko Amalfi, v minulosti významná námorná republika. Medzi na bielo omietnutými domčekmi sa vlnia takmer nepriechodné uličky s miestnymi suvenírmi. Návšteva miestnej citrónovej farmy s terasami plnými citrónovníkov.
3. deň:
Perla v Neapolskom zálive, vulkanický ostrov Ischia prezývaný „zelený“. Záhrada La Mortella, nádherné miesto, kde si aspoň na chvíľu budeme pripadať ako v raji. Záhrada s krásnymi výhľadmi na more a mestečko Forio, získala v r. 2004 cenu za najkrajší taliansky park. Miesto spojené s príbehom lásky anglického hudobného skladateľa Sira Williama Waltona a jeho mladučkej ženy Susan Waltonovej. Palmy, liany, orchidee, paprade, aloe, agáve, bromélie, tilandsie, rastliny ktoré poznáme z kvetinárstiev. Tu ich však vidíme ako bujne rastú vo voľnom priestore a ako im stredomorská klíma prospieva. Popoludnie je možné stráviť v rybárskom mestečku Forio, ktoré si zachovalo pôvodný starobylý ráz so stredovekými uličkami lemovanými pestrofarebnými fasádami domov, kaplnkami a kostolmi.
4. deň: 
Antické mesto skamenené v čase – Pompeje (UNESCO). Pri výbuchu sopky v r. 79 pochované pod niekoľko metrovú vrstvu pemzy a popola. Pohľad do sveta starých Rimanov. Nápadný Apolleonov chrám, tržnica s pozostatkami obchodov, Veľké divadlo s kapacitou 5 tisíc divákov, škola gladiátorov, Stabijské kúpele, najstarší známy rímsky amfiteáter, ale aj odliatky skamenelých usmrtených obyvateľov…. Údolie mlynov lemované citrónovníkmi a starými papierňami. Najväčší kráľovský palác Talianska Caserta (UNESCO) označovaný ako „Versailles juhu“. Prepychový Palazzo Reale so 4 veľkými nádvoriami, impozantnou 120 ha záhradou s vodnými hrami a veľkým 78 m vysokým vodopádom tu nechal postaviť španielsky kráľ Karol III..
5. deň: 
Na svete sú miesta, ktoré v nás vyvolávajú pocit, aby sa na ne človek vrátil. Nevieme prijať predstavu, že to tak nebude. Takéto „cestovateľské afrodiziakum“ obsahuje aj ostrov Capri. Rajská záhrada, kde slnko svieti 365 dní v roku. V dobách rímskeho impéria obľúbené miesto cisára Augustusa a po ňom dokonca Tiberius načas z ostrova urobil de facto hlavné mesto ríše, kde sa oddával radovánkam a štát riadil len na diaľku. Tropická príroda, úzke uličky, námestie s chrámom Santo Stefano,Augustove záhrady s výhľadom na Faraglioni, 3 skaliská vypínajúce sa z morskej hladiny, bývalé sídlo cisára Tiberiusa – Vila Jovis a v Anacapri Vila San Michele, domov švédskeho spisovateľa Axela Munthe.
6. deň:
Odlet domov.

 

Cena zahŕňa
5 x ubytovanie v 4* hoteli s bufetovými  raňajkami
transfer Bratislava – letisko – Bratislava
Mikrobusová doprava podľa programu
licencovaný sprievodca CK
trajekty na ostrovy Ischia a Capri
vstup s ochutnávkou na citrónovej farme
Miestnu sprievodkyňu – Pompeje a Caserta
poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa
obedy a večere, vstupy, , komplexné cestovné poistenie

Povinné príplatky:
letenka s Austrian airlines 220,- € vrátane podpalubnej batožiny do 23 kg
pobytová taxa

Odporúčané doplatky:
5 večerí v hoteli 115,- €
1 lôžková izba 199,- €/ osoba

 

villa san Michele