Termín:  19.5. – 23.5.2020       13.9. – 17.9.2020   (5 dní/4 noci)

Cena:  735,-  /základná katalógová cena/    Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu podľa vašich požiadaviek.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

Sprievodca: Ing. Jarmila Molnárová
Ubytovanie: 4 x v typickej toskánskej usadlosti
Stravovanie:  4 x kontinentálne raňajky

Lucca – Siena – Montereggioni –  oblasť Chianti – Volterra – San Gimignano – Florencia

Program zájazdu:

1.deň
Odlet z Viedne, prílet do Bologne v dopoludňajších hodinách, transfer do mesta románskych kostolov a skrytých palácových záhrad Lucca. Poldenná prehliadka zahŕňajúca Dóm, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom. Presun do hotela, nocľah.

2.deň
Raňajky, návšteva jedného z najpoetickejších miest Talianska, Sieny (UNESCO). Pešia prehliadka mesta – obkoleseného stredovekými hradbami – námestie Piazza del Duomo s katedrálou Santa Maria s dielami Donatella a Michelangela, kostol sv. Dominika s výjavmi zo života sv. Kataríny Sienskej, Palazzo Publico a veža Torre del Mangia na námestí Piazza del Campo, postaveného netradične v tvare mušle a presláveného konaním tradičnej sienskej slávnosti Palio, vrcholiacej dostihmi na neosedlaných koňoch. Pokračovanie do mestečka Montereggioni, ktoré bolo založené v roku 1213 obyvateľmi Sieny ako obranná pevnosť proti úhlavným nepriateľom z Florencie. Prehliadka mesta. Návrat do hotela.

3.deň
Raňajky, deň venovaný toskánskemu regiónu Chianti s preslávenými vinicami. Víno Chianti je dnes jedným z najznámejších talianskych vín a jeho kolískou je práve región v strednom Toskánsku. Prehliadka malebných historických mestečiek Greve, Castellina a Radda. Návšteva vínnych pivníc s ochutnávkou vín zo „zlatého trojuholníka“ v samom srdci regiónu spojená s večerou. Práve tu sa už celé desaťročia pestujú najlepšie odrody na výrobu vína Chianti Classico. Návrat do hotela.

4.deň
Raňajky, transfer do mestečka Volterra, ležiacom na skalnatom vrchu s množstvom úzkych krivoľakých uličiek. V minulosti bolo mesto centrom etruskej civilizácie a známym sa stalo vďaka ťažbe a spracovaniu alabastra. Prehliadka námestia Piazza dei Priori so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Po prehliadke krátky transfer do prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, ktoré bolo postavené na kopci na mieste bývalého etruského osídlenia. Prehliadka centra mesta s Bazilikou di Santa Maria Assunta, Dómu, Palazzo del Popolo, námestia Piazza della Cisterna. Návrat do hotela.

5.deň
Raňajky, posledný deň venovaný kráľovnej Toskánska – Florencii. Prechádzka mestom, v ktorom sa zrodilo obdobie rozkvetu umenia a vedy. O tento rozkvet sa zaslúžil rod Mediciovcov, ktorý mesto vďaka pozvaným umelcom premenil na galériu pod otvoreným nebom. Námestie Duomo s baptistériom, chrámom Santa Maria del Fiore a Giottovou zvonicou, most Ponte Vecchio námestie Piazza Signoria s veľkolepým palácom a dnes radnicou Palazzo Vecchio a svetoznámou galériou Ufizzi, a ďalšie skvostné miesta. Popoludní transfer na letisko, odlet z Florencie do Viedne.

Cena zahŕňa

4 x ubytovanie v typickej toskánskej usadlosti s kontinentálnymi raňajkami
1 x večera, 1 x ochutnávka vína
letecká doprava Viedeň – Bologňa a Florencia – Viedeň
transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA
transfer letisko – hotel – letisko
autokarová doprava počas okruhu
licencovaný sprievodca CK
prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahŕňa

Povinné príplatky: servisné poplatky 180 EUR/os.
pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc)

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň.

Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/4 noci.

Upozornenie : Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.