Sicília – ostrov citrusov, mandlí , vína a krstného otca

Oddychovo – gurmánsko- poznávací zájazd

Termín:  pripravujeme
Cena:  1.490,- € / osoba

Sprievodca: Ing. Jarmila Molnárová
Ubytovanie: 4* hotel s polpenziou v Taormine pri mori/ hotelová pláž s plážovým servisom
Doprava: Letecká + minibus na mieste pobytu
Stravovanie:  raňajky v hoteli + 5 x večere + 5 x obed

Cena  zahŕňa:  4* hotel, 5 x plná penzia s vínom a ochutnávkami, plážový servis, transfery na Sicílii, výlety podľa programu, poistenie pre prípad insolventnosti, letenky, sprievodcu, pobytovú daň
Cena  nezahŕňa: poistenie, vstupné do pamiatok a na lanovku na Etnu

Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu a prehodenie programu podľa okolností a požiadaviek skupiny na mieste pobytu.

Program:

1.Deň :
Presun autobusom z BA podvečer  do Viedne, odlet lietadlom na Sicíliu do mesta Catania. Prílet a presun autobusom do hotela. Ubytovanie.

2.Deň:
Raňajky s výhľadom na more, oddych pri mori a cca okolo 16.00 presun autobusom do Taorminy na predvečernú prechádzku. Predvečer strávený v turistickom prenádhernom mestečku Taormina : kostoly, paláce, uličky a námestia, k tomu svetoznáme antické divadlo Teatro Greco z 3.st.p.n.l. postavené Grékmi, rozšírené a prestavané Rimanmi a v posledných rokoch ríše vyhradené gladiátorskym hrám. Slávna minulosť znásobená úžasnou polohou nad morom s prekrásnym výhľadom na Etnu. Večera v hoteli.

 

 

3.Deň:
Po raňajkách cca okolo 09.30 vyrazíme na celý deň do tieňa najväčšieho vulkánu Európy – sopky ETNA: vrchol pokrytý lávovými prúdmi, vulkanickým popolom a ostrovčekmi snehových polí. Cesta zvaná „Strada del´Etna“ s mnohými zákrutami nás dovedie k horskej chate Sapienza vo výške 1 910 m.n.m.. Odtiaľ ide lanovka do výšky 2600 m.n.m. a nakoniec terénne auto k okraju krátera na vrchol (3 323 m.n.m.). To, či ju zdoláme celú alebo prídeme len pod ňu závisí od vášho turistického vybavenia, ale aj od samotnej Etny. Ona spí ľahkým spánkom a keď sa ľahúčko prebudí, aby sa otočila pri spánku na druhú stranu….tak si zvykne odfúknuť a z kútika úst jej vytečie aj nejaká „slinka“ v podobe horúcej lávy. Po zdolaní Etny náš čaká návšteva jednej z najstarších sicílskych rodín, zaoberajúcich sa výrobou medu a včelárstvom.… a samozrejme nesmie chýbať vínko. Rovnako aj rodinné vinárstvo pod sopkou nás očakáva spolu so svojim vínnym mokom, ktorý sa rodí na úrodnej pôde etnianskeho popola. Obed vo forme ochutnávky vína a sicílskych špecialít. Kúpanie a  večera v hoteli.

 

 

4.Deň:
Po raňajkách oddych pri mori a popoludní cca o 13.30 výlet do mestečka SYRAKÚZY. Nádherné antické pamiatky, zaujímavé staré kostoly, fontána, kde rastie papyrus aj oddychová prechádzka v historickom centre ostrovčeka Ortygia s Apolónovym chrámom (najstarším dórskym chrámom na celej Sicílii). Sadnúť si na námestie pred katedrálu Santa Maria delle Colonne a vychutnávať capuccino a typické sicílske cannoli …to sú Syrakúzy! Romantické malé mestečko na polostrove. To musíte zažiť. Najskôr cca o 14.30 ochutnávka vína a light lunch v rodinnom vinárstve, kde sa cítite ako v rozprávke Tisíc a jedna noc! Následne  prechádzka po historickom centre mesta , ktoré si zamilujete. Tam si dáme dobrú kávu a tie úžasné sicílske cannoli plnené pistáciovým alebo mandľovým krémom. Návrat do hotela a večera.

5.Deň:
Dopoludnia okolo 10.00 výlet do mestečka NOTO . Vďaka svojim pamiatkam v štýle sicílskeho baroka bolo v roku 2002 Noto spolu s ďalšími siedmimi sicílskymi mestami v údolí Val di Noto zapísané na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Budovy sú postavené z mäkkého tufového kameňa, ktorý mestu dodáva typický medový odtieň. Veľkú stratu utrpelo mesto v roku 1996, keď sa náhle zrútila časť katedrály.

Najskôr sa zastavíme v jednom z najznámejších sicílskych vinárstiev, ktoré dorába víno v každej časti Sicílie. Prezrieme si  vinice, vinárstvo , ochutnáme víno , ich domáci olivový olej a formou picnicu „lehce pohozeni „ pod olivovníkmi si vychutnáme jedlo s pohárom vína. Popoludní sa prejdene centrom mesta NOTO a zastavíme sa v ďalšom historickom vinárstve známej rodiny z Noto, ktoré je umiestnené v úzkej uličke. Tu vás zaujme nielen ich víno a historický palác, ale aj história dvoch vinárskych rodín bývajúcich oproti seba a spôsob servírovania jedla. Večera vo vinárstve a návrat do hotela.

6.Deň:
Celodenný oddych pri mori a popoludní presun vlakom do mesta CATANIA. Počtom obyvateľov je po Palerme druhým najväčším sicílskym mestom, celkovo desiatym spomedzi všetkých talianskych miest. Takisto patrí medzi pätnásť talianskych miest, v ktorých sa nachádza metro a je na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Pozrieme si centrum s Katedrálou Svätej Agáty, prístav a pevnosť Castello Ursino, ktorú postavili v tesnej blízkosti mora v roku 1240.Večera v hoteli.

7.Deň:
Celodenný oddych pri mori, namiesto večere obed v hoteli a podvečer presun do Taorminy. Večer strávime znova v tomto najkrajšom turistickom meste na Sicílii, kde som si istá, že sa budete chcieť vrátiť a užiť si letnú turistickú atmosféru sobotného večera.

8.Deň:
Raňajky, kúpanie a uvoľnenie izieb, obed v hoteli a presun na letisko do Catanie. O 16:40 odlet z Catanie do Viedne a presun autobusom do BA