Termín: pripravujeme   (4 dni/3 noci)
Cena:  595 €

Sprievodca: Ing. Jarmila Molnárová
Ubytovanie: v  rodinnej vinárskej usadlosti
Doprava: minibus 20 alebo 35 miestny
Stravovanie:  raňajky na ubytovaní, 4 x ochutnávka vína a prosecca, 1 x ochutnávka grappy, 3 x spoločná večera s vínom

Cena  zahŕňa:  3 noci v  s raňajkami, , sprievodcu, 4 x ochutnávka vína a prosecca, 1 x ochutnávka grappy, 3  x spoločná večera, pobytovú daň, poistenie pre prípad insolventnosti, dopravu
Cena  nezahŕňa: cestovné poistenie, obedy

Program:

Štvrtok:    Ráno o 7:00 odchod smer Valdobbiadene! Cesta trvá cca 6 hodín. Zastávka  okolo 14.00 na ochutnávke vína  vo vinárstve, ktoré už roky dodáva víno priamo na pápežský stôl, pije ho pápež a s ním celý Vatikán!  Následne zastávka v mestečku Palmanova, ktoré je známe ako dokonalé mesto s rovnakými ulicami postavené ako vojenská pevnoť v tvare hviezdy. Podvečer presun na ubytovanie v prossecco oblasti Valdobbiadene, ubytovanie a spoločná večera.

Piatok:  Raňajky a ideme objavovať prosecco. Aby sme sa hneď ráno  “správne naladili” , najskôr presun do výrobne grappy – pálenky Severného Talianska, kde ju ozaj vedia urobiť veľmi lahodnú. Prehliadka výrobne a následne ochutnávka grappy…..

Po ochutnávkach je treba zaplniť žalúdok ľahkým obedom počas prechádzky mestečkom Connegliano, ktoré je jedným  z hlavných miest prosecco oblasti a jeho centrum je historické veľmi romantické.

Popoludní návšteva rodinnej firmy, ktorá sa venuje vinárstvu a výrobe prosecca. Prehliadka vinohradov, vinárstva a samozrejme ochutnávka bubliniek priamo vo viniciach vo veľkých vínových sudoch. Večer zakončený spoločnou večerou.

 

Sobota:  Raňajky a ide sa zase do terénu!  Dopoludnia návšteva jedného z najväčších vinárstiev z tejto zóne, kde plnia až 48 miliónov fliaš ročne a vyrábajú aj prosecco nášho futbalistu Mareka Hamšíka. Prehliadka a degustácia.

… a potom príde návšteva  toho  najkrajšieho z tohto kraja. Časť Valdobbiadene je plná vinohradov na kopcoch, kde sa pestuje hrozno na výrobu prosecca. Je to pulzujúce srdce tohto kraja –  najvyššie položené vinohrady, z ktorých sú tie najlepšie bublinky…a ten výhľad na  vínne révy …božský!  Vinohrady sú osadené krížom – krážom a keď sa na ne pozriete zvrchu, zdá sa vám, že ten kto ich sadil, musel vypiť veľa vína!

Tu je treba sa zastaviť a dať si obed v jednej z miestnych tratorií s nádherným výhľadom na nádhernú prírodu ….

Popoludní znovu bublinky v ďalšom rodinnom vinárstve  , kde ochutnáte aj prosecco “dosaggio zero” , ktoré len tak ľahko inde nenájdete. Večer spoločná večera.

 

Nedeľa:  raňajky a presun do prenádherného prímorského mestečka GRADO, ktoré je plné úzkych uličiek, kaviarní a kde je nádherná promenáda okolo mora. Obed a cesta domov.