… užite si vaše 4 rímske dni s nami naplno!

Termín:  pripravujeme
Cena:  579,- € / osoba

Sprievodca: Ing. Jarmila Molnárová
Ubytovanie: v hoteli v centre mesta v 2 lôžkových izbách / 5 minút pešo of Fontana Di Trevi/, teda nepotrebujete chodiť vôbec metrom. Rím prejdeme celý pešo!
Doprava: na mieste pobytu pešo, z letiska a na letisko minibusom,  doprava do Ríma letecká
Stravovanie:  raňajky v hoteli  na streche s  výhľadom, 1 uvítacia spoločná večera

Cena  zahŕňa:  3 noci v hoteli  s raňajkami, welcome drink, licencovaného sprievodcu Rímom, transfer minibusom z letiska a na letisko, letenka, 1 uvítaciu večeru, audio prístroje na lepší odposluch výkladu sprievodcu , pobytovú daň, poistenie pre prípad insolventnosti
Cena  nezahŕňa: cestovné poistenie, vstupné do pamiatok, metro , obedy a 3 večere

Možnosť  doplatenia:  1 posteľová izba 160,- /osoba

Zmena programu exkurzií  vyhradená v závislosti od počasia a nepredvídaných udalostí

Program:

Štvrtok :  Prílet do  Ríma v dopoludňajších hodinách a presun transferom do hotela. Krátky welcome drink a poďme do ulíc, naše rímske prázdniny začínajú ! Dnešný deň nazveme : “Po stopách Audrey Hepburn a Gregoryho Pecka” …. začneme prechádzkou po miestach, kadiaľ chodila so svojim novinárom….pri Fontáne Di Trevi vhodíme mincu na splnenie tajného želania, obzrieme holičstvo, kde ju ostrihali a ochutnáme zmrzlinu pri Španielskych  schodoch. Prejdeme sa aj čarovnou  ulicou Via Marguta, kde v dome čisle 49  strávila Audrey noc a dostaneme sa až do záhrad Borghese, ktoré skrývajú veľa romantických zákutí. Podvečer prezrieme aj nejaké obchody, ktoré v Ríme stoja za to a deň zakončíme spoločnou rímskou večerou.

 

 

Piatok:  8:00 raňajky a o 9:00 vyrážame … dnešný deň sa bude niesť pod názvom “Poklady Vatikánu” alebo “Po stopách Dana Browna v Ríme”… prezrieme si spoločne Námestie a Baziliku Svätého Petra, vyjdeme na jej kupolu, aby sme spoznali Vatikán aj zvnútra a trošku zrelaxujeme na nákupoch v blízkej ulici Ottaviano, odkiaľ určite nepôjdete naprázdno. Potom sa pomalým krokom presunieme okolo Anjelského hradu cez jedinečnú uličku Via dei Coronari /kde majú inak vynikajúcu zmrzlinu/ až na Piazza Navona a k Pantheonu. V týchto častiach Ríma strávime určite celý večer, lebo je tu veľa reštaurácií a barov a máme tu aj naše vychytávky …. tie prezradíme až na mieste . Večer sa potúlame po ďalších romantických námestiach a uličkách Ríma.

 

 

Sobota:  8:00 raňajky a o 9:00 zase vyrážame … tentokrát pod heslom “ Antika a Gladiátori”. Keď sme v Ríme, nesmie chýbať Collesseo a Forum Romanum…najstaršie pamiatky Ríma a celá história, ktorá sa k nim viaže….Romulus a Remus, cisári, senátori a gladiátori…to všetko je tzv. Devi sapere! /musíš vedieť/ . Cez deň trochu histórie a podvečer ? Vyrážame do Trastevere – Zátiberia! Časť Ríma , ktorá žije životom úzkych uličiek, malých lokálov a miestnych mladých ľudí. To musíme zažiť …. a tu máme aj super tipy na zaujímavé reštaurácie, obchodíky a jedinečnú atmosféru….!

 

 

Nedeľa :  8:00 raňajky a o 9:00 zase vyrážame  … dnes v duchu “ Nedeľné nákupy v Ríme” alebo “Čo sme ešte nestihli” dopoludnia prezrieme ešte to, čo sme nestihli … Piazza Reppublica, Bazilika Santa Maria Maggiore a poobede ideme do ulíc trošku prevetrať miestne obchody! Zavediem vás do ulíc, kde sa oplatí prechádzať z obchodu do obchodu, kde nie sú len svetoznáme značky, ale aj talianske “neznačky” s kvalitnými a krásnymi kúskami typickej talianskej elegancie. Ako praví Taliani si niekde dáme obed a dobrú kávu a jedným z posledných večerných letov odletíme zase späť domov.