LIGÚRIA – 5 dňový letecký poznávací zájazd

Termín: 27.4. – 1.5.2023 alebo 12.10. – 16.10.2023 (5 dní/4 noci)

Cena: 935,- € (základná katalógová cena)
Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu podľa vašich požiadaviek.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK. Aktuálnu kalkuláciu radi pre vás pripravíme.

Sprievodca: Jarmila Molnárová
Ubytovanie: 4 x v hoteli
Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky v hoteli
Doprava: letecká z Viedne

Program zájazdu

Ligúria je nádherný prímorský región na severozápade Talianska. Nesmieme vynechať Janov s prístavom, rodný dom Krištofa Kolumba, plavbu k stredovekému hradu Castello della Dragonara, Carrské lomy, odkiaľ pochádzal biely mramor na Michelangelove sochy, národný park Cinque Terre s malebnými rybárskymi dedinkami známymi farebnými domami na útesoch nad morom a zájazd zakončíme v Miláne, centre módy a priemyslu. Ligúria vás určite nadchne.

Janov – Camogli – Abbazia Di San Frutosso – Portofino – Santa Margerita Ligure – Carrarské lomy – Cinque Terre – Miláno

1. deň
Odlet z Viedne. Začiatok programu v meste Janov, ktorý bol v minulosti označovaný ako La Superba, „hrdá a nádherná“ námorná republika, v ktorej sa narodil aj jeden z najväčších moreplavcov minulosti – Krištof Kolumbus. Prechádzka po Caruggi – stupňovité bludisko starých úzkych kamenných uličiek a priechodov, rodný dom Krištofa Kolumba, Piazza de Ferrari, Palazzo Ducale, Cattedrale di San Lorenzo, Chiesa di San Mateo, možnosť návštevy obrazárne v Palazzo Roso s dielami svetoznámych talianskych umelcov Caravaggia, Tiziana a ďalších známych maliarov. V Janove sa tiež nachádza 2. najväčšie akvárium v Európe s takmer všetkými druhmi živočíchov podmorského sveta. V modernej časti mesta zaujmú diela janovského rodáka, architekta Renza Piana. Ubytovanie a nocľah.

2. deň
Raňajky, presun do mestečka Camogli – stredoveký hrad Castello della Dragonara, týčiaci sa priamo nad plážou. Pokračovanie v prehliadke loďou okolo benediktínskeho opátstva Abbazia di San Fruttuoso di Capodimonte a ďalej do Portofina, kde farebné domy, priezračné more a biele plachetnice vytvárajú dokonalú harmóniu. Toto miesto miloval už Napoleon a dnes láka aj mnohé slávne osobnosti. Záver plavby v mestečku Santa Margerita Ligure. Návrat do hotela.

3.deň
Raňajky, jedinečná návšteva Carrarských lomov, z ktorých blokov bieleho mramoru pochádzajú všetky diela Michelangela a Canovu. Návšteva múzea mramoru, kde sa dozviete, ako v dávnej minulosti lámali a prevážali ťažké bloky mramoru a aké techniky a nástroje sa pri tom používali. Jedna z mála zachovaných rodinných fabrík na spracovanie mramoru a ukážka spracovania mramoru vrátane výroby dnešných suvenírov. Pokračovanie priamo do srdca hory s ukážkou techniky získavania mramoru. Jazda na vrch jedného z „mramorových kopcov“ a nahliadnutie priamo do lomov. Ochutnávka miestnej špeciality Lardo di Colonnata, slaniny, ktorá dozrieva v mramorových truhliciach. Presun do mestečka Carrara a návšteva najstaršej mramorovej sochárskej školy. Návrat do hotela.

4. deň
Raňajky, celodenná prehliadka dediniek Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, spolu známejších ako Cinque Terre, ktoré sú zaradené do zoznamu UNESCO. Tieto dedinky pritisnuté na skale sú navzájom prepojené kľukatými cestičkami a ponúkajú dych vyrážajúce scenérie. V tejto oblasti sa v minulosti pestovalo a vyrábalo víno, ktoré v neskoršom stredoveku dodávali na anglické a francúzske kniežacie dvory. Návrat do hotela.

5. deň
Raňajky, presun do Milána, druhého najväčšieho mesta Talianska a zároveň centra módy a obchodov, v ktorom sa nachádza prekrásny Dóm – najväčšia gotická stavba Talianska a jeden z najväčších chrámov sveta (160 m dlhý a takmer 110 m vysoký), najslávnejšie talianske operné divadlo Teatro alla Scala s hľadiskom pre 3000 divákov, ktoré bolo domovom viacerých významných skladateľov ako Giuseppe Verdi alebo Giacomo Puccini, či nákupná galéria Viktora Emanuela. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

Cena zahŕňa

4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
letecká doprava Viedeň – Janov/Miláno – Viedeň
transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko – hotel – letisko
autokarová doprava počas okruhu
plavba počas 2. dňa programu
sprievodca CK
prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahŕňa

Povinné príplatky:
servisné poplatky 195 EUR/os.
palivový a emisný príplatok 25 EUR/os.
pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste).

Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 150 EUR/4 noci