Imparate  l’Italiano  vicino al mare

Termín:  02.06. – 07.06.2020
Cena:  799,- € / osoba

Sprievodca: Ing. Jarmila Molnárová
Ubytovanie: Country House Valle del Metauro v apartmánoch , kde sú 2 – 3 izby, kúpeľňa a kuchyňka  www.valledelmetaurocountryhouse.it
Doprava: na mieste pobytu autobusom, ktorý nám bude stále plne  k dispozícii a ktorý vám privezie vaše “nákupy” až do Bratislavy
Stravovanie: raňajky na ubytovaní, 5 x večera, 6 x obed

Cena  zahŕňa: 5 nocí s raňajkami, welcome drink, sprievodcu v mestách, dopravu autobusom počas pobytu, 6 x obed a večeru , intenzívny kurz taliančiny s výučbou 3 hodiny denne, učebné materiály, pobytovú daň, poistenie pre prípad insolventnosti
Cena  nezahŕňa: cestovné poistenie, vstupné do pamiatok, dopravu tam a späť

Možnosť  doplatenia: 1 posteľová izba 115,- /osoba, doprava autobusom  70,- /osoba  /odchod autobusu z Bratislavy pondelok večer/

Zmena programu exkurzií  vyhradená v závislosti od počasia a nepredvídaných udalostí .

 

MARTEDÍ :    O 14:00 po ubytovaní začíname našu už druhú jazykovú misiu!

Najskôr sa všetci zoznámime príjemným welcome drinkom  a začneme hneď naostro … rozdelíme sa do skupín a pri voňajúcej káve a príjemnom vánku zahájime prvú úvodnú hodinu vyučovania. Večer ,spoločnou uvítacou večerou priamo na ubytovaní , začneme ďalších   5 krásnych spoločných dní plných zážitkov a krásnych chvíľ.

MERCOLEDÍ:  Raňajky o 8:30.  Začiatok vyučovania o 9:30  podľa vytvorených skupín pri dobrej káve, či pohári vínka!

O 12:30 spoločný  jednochodový obed . Po dobrom obede a krátkej sieste pri bazéne vyrazíme do ulíc a budeme si cvičiť taliančinu priamo v teréne medzi gestikulujúcimi a ukecanými talianmi. Vyberieme sa spoločne do jedného z dvoch talianskych miništátov – San Marina.  Toto jedinečné miesto na vysokej skale si udržalo svoju samostatnosť a nezávislosť už od svojho vzniku od 4. Storočia n.l. Je to malé San Francisco, lebo ulice stále stúpajú dohora. Večer sa zastavíme na výbornej večeri v miestnej trattorii.

 

 

GIOVEDÍ:  8:30 raňajky a o 9:30 sa zase učíme… s dobrou kávou a pohárom vínka. O 12:30 obedujeme a siestujeme pri bazéne!

Popoludní nás čaká prenádherné mesto Loreto. Svojou bazilikou si získa srdce každého návštevníka. Večer nebude  chýbať ochutnávka vína  spojená s  dobrým jedlom u miestneho vinára.

 

 

VENERDÍ:  Raňajky a taliančina. O 12:30 obedujeme a samozrejme siestujeme…

Popoludní si spravíme malé oddychové voľno a pôjdeme k moru. Veď kto by nechcel chytiť prvé lúče slniečka a skúsiť teplotu júnového Jadranu?  Deň zakončíme večerou priamo pri mori z morských špecialít.

 

 

SABATO:  8:30 raňajky a o 9:30 sa zase učíme J O 12:30 obedujeme a siestujeme ….

Popoludní návštívime  hrad GRADARA , ktorý v sebe ukrýva nielen históriu od 13. Storočia, ale aj romanticko – tragickú story dvoch zaľúbencov. O tejto romantickej časti histórie hradu nám porozpráva  až miestna talianska sprievodkyňa a vy budete mať možnosť vyskúšať sami seba nakoľko jej po našom jazykovom pobyte budete rozumieť.

Posledný večer – ako inak – zavŕšime spoločnou večerou.

 

 

DOMENICA: Raňajky a posledné dve lekcie taliančiny. Po spoločnom obede sa lúčime po taliansky a vyrážame smer Slovensko.

 

CIAO …. A  PRESTO  LA  MIA  BELLA  ITALIA!!!