Mensanello

Termín:  7.6. – 12.6.2022
Cena:  830,- € / osoba

Sprievodca: Ing. Jarmila Molnárová
Ubytovanie: v typickej  kamennej  toskánskej  usadlosti (www.mensanello.it), v apartmánoch a v 2-lôžkových  izbách
Doprava: na mieste pobytu minibusom, ktorý nám bude stále plne  k dispozícii a ktorý vám privezie vaše “nákupy” až do Bratislavy
Stravovanie:  raňajky na mieste / v ubytovaní, 4 x ochutnávka vína spojená s  jedlom, 1 uvítacia večera,  jednochodové obedy
Výuka:  výuka prebieha vždy dopoludnia v 3 skupinách  /začiatočníci, A1/A2, B1 a vyššie / v čase 9:30 – 10:50 a 11:05 – 12:30. Materiál k výuke obdržíte na mieste.

Cena  zahŕňa:  5 nocí v  toskánskej usadlosti s raňajkami, welcome drink, sprievodcu v mestách, dopravu minibusom počas pobytu, 4 ochutnávky vína spojené s jedlom, 1 uvítaciu večeru , jednochodové obedy, , intenzívny kurz taliančiny s výučbou 3 hodiny denne, učebné materiály, pobytovú daň, poistenie pre prípad insolventnosti

Cena  nezahŕňa: cestovné poistenie, vstupné do pamiatok, dopravu do Toskánska a späť

Možnosť  doplatenia:  

  • 1 posteľová izba 150,- /osoba      /30,-€ / 1 noc/
  • doprava do Toskánska a späť minibusom  70,- /osoba  /odchod autobusu z Bratislavy pondelok 6.6. o 23:00/

CK Mattia si  vyhradzuje právo na zmenu programu exkurzií v závislosti od počasia a iných nepredvídateľných  udalostí .

Zmena programu exkurzií vyhradená v závislosti od počasia a nepredvídaných udalostí.

Program:

Utorok : O 14:00 po ubytovaní začíname! Najskôr sa všetci zoznámime príjemným welcome drinkom  v ešte príjemnejšom prostredí toskánskej prírody a začneme hneď naostro … rozdelíme sa do skupín a pri voňajúcej káve a toskánskom vánku zahájime prvé zoznamovacie  hodiny vyučovania. Večer spoločnou talianskou večerou pri dobrom toskánskom vínku  zahájime  5 krásnych spoločných dní.

 

 

Streda: Raňajky od 8:00.  Začiatok vyučovania o 9:30  podľa vytvorených skupín pri dobrej káve, či pohári vínka!

O 13:00 spoločný jednochodový obed na ubytovaní. Po dobrom obede a krátkej sieste vyrazíme do ulíc a budeme si cvičiť taliančinu priamo v teréne medzi gestikulujúcimi a ukecanými talianmi. Pozrieme si krásnu vínnu cestu Chianti , to najkrajšie v srdci Toskánska a zastavíme sa v malebnom mestečku Greve in Chianti, ktoré svojim malým námestím priťahuje stovky obdivovateľov. Tu navštívime aj slávne staré mäsiarstvo, ktoré už desaťročia zásobuje miestne rodiny čerstvým a kvalitným mäsom. Večer si vychutnáme výbornú  večeru  spojenú s ochutnávkou vína u miestneho vinára.

 

 

ŠtvrtokRaňajky a o 9:30 sa zase učíme  … s dobrou kávou a pohárom vínka.

O 13:00 obedujeme a siestujeme ….

Popoludní nás čaká  Castelfiorentino ! Staré stredoveké mestečko obklopené vinicami známe svojim hradom a historickým centrom, ktoré ukrýva rôzne zaujímavosti.  No a nebude zase večer chýbať ochutnávka vína spojená s  dobrým jedlom u miestneho vinára.

 

 

PiatokRaňajky a o 9:30 sa zase učíme  … s dobrou kávou a pohárom vínka.

O 13:00 obedujeme a hneď vyrážame do ulíc ….

Popoludní zájdeme do ďalšej Toskánskej časti Val d´Orcia.  Tu známe  mestečko  Montepulciano .  Malé stredoveké mesto na kopci, ktoré sa vyznačuje nielen dobrým červeným vínom, ale aj krásnou starou kaviarňou, malebnými uličkami, nádhernými výhľadmi a úžasnou atmosférou. Večer ako inak, dobrá večera v meste alebo jeho blízkom okolí.

 

Sobota: Raňajky a o 9:30 sa zase učíme  … s dobrou kávou a pohárom vínka.

O 13:00 obedujeme a siestujeme ….

Popoludní navštívime  Sienu. Mesto známe svojim lievikovitým námestím, paliovými hrami, domami z červenej sienskej tehly a chrámom , ktorý akoby svietil. Zastavíme sa aj v najstaršej a slávnej kaviarni Nannini a dáme si ich famózne Ricciarelli.

Večer si dáme našu spoločnú poslednú večeru kde inde, ak nie v miestnom vinárstve.

 

Nedeľa: Raňajky a o 9:30 si dáme poslednú rozlúčkovú lekciu s dobrou kávou   a   pohárom vínka a s malou zastávkou a dobrým obedom sa rozlúčime a zamierime domov.