ponúka v spolupráci s Jazykovou školou v Trnave

Termín:  26. – 31. 5. 2020
Cena:  799,- € / osoba

Sprievodca: Ing. Jarmila Molnárová
Ubytovanie: v typickej  kamennej  toskánskej  usadlosti (www.mensanello.it), v apartmánoch a v 2-lôžkových  izbách
Doprava: na mieste pobytu minibusom, ktorý nám bude stále plne k dispozícii a ktorý vás privezie až domov.
Stravovanie:  raňajky na mieste / v ubytovaní, 4 x ochutnávka vína spojená s  jedlom, 1 uvítacia večera,  jednochodové obedy

Cena  zahŕňa:  5 nocí v  toskánskej usadlosti s raňajkami, welcome drink, sprievodcu v mestách, dopravu minibusom počas pobytu, 4 ochutnávky vína spojené s jedlom, 1 uvítaciu večeru, jednochodové obedy, 5-dňový intenzívny jazykový kurz s výučbou 3 hodiny (60 minutové) denne, učebné materiály, pobytovú daň, poistenie pre prípad insolventnosti
Cena  nezahŕňa: cestovné poistenie, vstupné do pamiatok, dopravu do Toskánska a späť

Možnosť  doplatenia:  1 posteľová izba 115,- € /osoba, doprava do Toskánska a späť minibusom  70,- € /osoba  (odchod autobusu z Bratislavy  v pondelok o 23.00 h, nástupné miesta podľa dohody)

CIAO, BYE, AUF WIEDERSEHEN …. LA  MIA  BELLA  ITALIA!!!

www.jazykovaskolatrnava.sk

www.ckmattia.sk

Zmena programu exkurzií vyhradená v závislosti od počasia a nepredvídaných udalostí.

Program:

Utorok : O 14.00 h po ubytovaní začíname! Najskôr sa všetci zoznámime pri príjemnom welcome drinku  v ešte príjemnejšom prostredí toskánskej prírody a začneme hneď naostro – rozdelíme sa do skupín podľa jazykov (angličtina, nemčina a taliančina) a pri voňajúcej káve a toskánskom vánku začneme prvé 3 hodiny vyučovania. Večer spoločnou uvítacou večerou odpálime 5 krásnych spoločných dní.

 

 

Streda: Raňajky o 8.00 h.  Začiatok vyučovania o 9.00 h podľa vytvorených skupín pri dobrej káve či pohári vínka.

O 12.30 h  si spoločne vychutnáme  jednochodový obed – pri jeho príprave je možné asistovať talianskej kuchárke Marii, ktorá veľmi ochotne prezradí recepty na jej úžasné talianske risotto, cestoviny s ragú, baklažán alla parmiggiana a iné dobroty. Každý deň ochutnáme niečo iné, typicky talianske a k tomu sa naučíme slovnú zásobu. Z vášho pobytu si teda odnesiete nielen zážitky a zdokonalenie sa v jazyku, ale aj pár receptov, ktoré si určite obľúbite a prekvapíte nimi doma aj vašich priateľov a rodinu.

Po dobrom obede a krátkej sieste vyrazíme do ulíc a budeme si precvičovať cudzí jazyk priamo v teréne medzi gestikulujúcimi a utáranými Talianmi. Čaká nás prehliadka malebného mesta Siena, ktoré je známe svojím lievikovitým námestím, stredovekými hrami Palio, Katarínou Sienskou a nádherným gotickým dómom. Večer sa zastavíme na ochutnávke vína u miestneho vinára spojenej s večerou.  

 

 

Štvrtok: 8.00 h raňajky a o 9.00 h sa zase učíme … s dobrou kávou a pohárom vínka. O 12.30 h varíme, obedujeme a siestujeme …

Popoludní nás čaká toskánska vínna cesta Chianti! To najkrajšie, čo sa v srdci Toskánska nachádza – krásna oblasť červeného Chianti a Chianti Classico.                          

Prejdeme si 2 malé vinárske mestečká. V mestečku Castellina in Chianti  budeme nasávať atmosféru starého opevnenia a v ňom vsadených pivníc. Uvidíte, že sa nebudete vedieť vynadívať na krásu prírody a na vinohrady, ktoré sa budú rozprestierať kam len oko dovidí. V ďalšom mestečku Greve In Chianti navštívime najznámejšie  toskánske mäsiarstvo Falorni, kde sa vám budú slinky zbiehať na miestne špeciality, ktorým  určite neodoláte a budete ich musieť ochutnať. No a večer zase nebude chýbať ochutnávka Chianti Classico spojená s dobrým jedlom u miestneho vinára za dlhým stolom v olivovom sade pri zapadajúcom slnku … viete si predstaviť väčšiu romantiku na záver dňa?

 

 

Piatok: 8.00 h raňajky a o 9.00 h sa zase učíme … s dobrou kávou a pohárom vínka. O 12.30 h varíme, obedujeme a siestujeme …

Popoludní navštívime malebné toskánske mestečko San Gimignano, tzv. toskánsky Manhattan. Malé historické mesto, ktoré už v stredoveku začalo šíriť stavanie obranných rodinných veží. Niektoré z týchto starých veží sa nám dodnes zachovali a sú to práve ony, ktoré dodávajú mestu svojský ráz a jedinečnú atmosféru. V tomto mestečku vyskúšame  najlepšiu zmrzlinu na svete u pána Dondoliho, ale aj jediné typicky toskánske biele víno Vernaccia. Podvečer sa ešte zastavíme vo vojenskej pevnosti Monteriggioni, ktorá kedysi dávno chránila mesto Siena pred útokmi Florenťanov, večných sienskych rivalov, a ktorá si dodnes zachovala svoju stredovekú atmosféru. Jednoducho, čas tu zastal v roku 1555. Večer, čo iné, ak nie ochutnávka vína u miestneho vinára.

 

 

Sobota: 8.00 h raňajky a o 9.00 h sa zase učíme … s dobrou kávou a pohárom vínka. O 12.30 h varíme, obedujeme a siestujeme …

Popoludní navštívime mesto Volterra, ktoré sa týči na kopci a chráni tak svoje alabastrové bohatstvo, ktorým sa od nepamäti pýši. Toto malebné mestečko založili už Etruskovia, po ktorých nám tu zostala jedinečná pamiatka v podobe vstupnej brány. Po nich mesto obývali Rimania, ktorí nám tu zanechali prekrásne rímske divadlo. Mesto nadchne každého svojho návštevníka aj alabastrovými výrobkami a šperkami, ktoré ho preslávili široko-ďaleko.

Cestou späť sa zastavíme aj v neskutočnej, rozprávkovej dedinke Casole d´Elsa, ktorá má dve malebné uličky posiate farebnými kvetmi. Nachádza sa tu aj domáca reštaurácia, do ktorej občas pri svojom pobyte v Toskánsku zablúdi Tom Hanks a v ktorej sa aj my navečeriame. A ešte jedna klebeta – starosta tejto dediny má za manželku Slovenku…

  

 

Nedeľa: 8.00 h raňajky a o 9.00 h sa zase učíme … s dobrou kávou a pohárom vínka. O 12.30 h varíme, obedujeme a siestujeme … a lúčime sa vo všetkých jazykoch.