124635-md

 

Termín:  21.5. – 28. 5. 2022
Cena:  799,- € / osoba

Sprievodca:
Ubytovanie: v typickej kamennej toskánskej usadlosti, v apartmánoch a v 2-lôžkových izbách
Doprava: na mieste pobytu minibusom, ktorý nám bude stále plne k dispozícii a ktorý vás privezie až domov. Odchod autobusu z Trnavy v pondelok o 22:00 h, nástupné miesta podľa dohody.
Stravovanie:  raňajky na mieste / v ubytovaní, 4 x ochutnávka vína spojená s jedlom, 1 uvítacia večera, jednochodové obedy
Výuka:  bude prebiehať každý deň 3 hodiny s 1 prestávkou. Pri prihlasovaní je potrebné si vybrať jeden z jazykov : angličtina, nemčina

Cena  zahŕňa: 5 nocí v toskánskej usadlosti s raňajkami, welcome drink, sprievodcu v mestách, dopravu minibusom počas pobytu, 4 ochutnávky vína spojené s jedlom, 1 uvítaciu večeru, jednochodové obedy, 6-dňový intenzívny jazykový kurz s výučbou 3 hodiny (60 minutové) denne, učebné materiály, pobytovú daň, poistenie pre prípad insolventnosti.

Cena  nezahŕňa: cestovné poistenie, vstupné do pamiatok

Možnosť  doplatenia:  

  • • 1 posteľová izba 150,- € /osoba na 5 nocí

CK Mattia si  vyhradzuje právo na zmenu programu exkurzií v závislosti od počasia a iných nepredvídateľných  udalostí.

 

46642981_s-Cropped

 

Program:

Nedeľa : O 14:00 h, po ubytovaní, začíname! Najskôr sa všetci zoznámime pri príjemnom welcome drinku  v ešte príjemnejšom prostredí toskánskej prírody a začneme hneď naostro – rozdelíme sa do skupín podľa jazykov (angličtina, nemčina). Pri voňajúcej káve a toskánskom vánku začneme prvé 3 hodiny vyučovania. Večer spoločnou uvítacou večerou zahájime 5 krásnych spoločných dní.

 

Pondelok: Raňajky o 8:00 h.  Začiatok vyučovania o 9:00 h podľa už vytvorených skupín pri dobrej káve či pohári vínka.

O 12:30 h  si spoločne vychutnáme  jednochodový obed. Každý deň ochutnáme niečo iné, typicky talianske a k tomu si obohatíme slovnú zásobu. Z vášho pobytu si odnesiete nielen zážitky a zdokonalenie sa v jazyku, ale aj pár receptov, ktoré si určite obľúbite a prekvapíte nimi doma aj vašich priateľov a rodinu.

Po dobrom obede a krátkej sieste vyrazíme do ulíc a budeme si precvičovať cudzí jazyk priamo v teréne medzi temperamentnými Talianmi. Čaká nás prehliadka malebného mesta Siena, ktoré je známe svojím lievikovitým námestím, stredovekými hrami Palio, Katarínou Sienskou a nádherným gotickým dómom. Večer sa zastavíme na ochutnávke vína u miestneho vinára spojenej s večerou.

 

Utorok: 8:00 h raňajky a o 9:00 h sa opäť učíme samozrejme s dobrou kávou a pohárom  vínka. O 12:30 h obedujeme a siestujeme …

Popoludní nás čaká toskánska vínna cesta Chianti! To najkrajšie, čo sa v srdci Toskánska nachádza – krásna oblasť červeného Chianti a Chianti Classico.               

Prejdeme si 2 malé vinárske mestečká. V mestečku Castellina in Chianti  budeme nasávať atmosféru starého opevnenia a v ňom vsadených pivníc. Uvidíte, že sa nebudete vedieť vynadívať na krásu prírody a vinohrady, ktoré sa budú rozprestierať kam len oko dovidí. V ďalšom mestečku Greve In Chianti navštívime najznámejšie toskánske mäsiarstvo Falorni, kde sa vám budú slinky zbiehať na miestne špeciality, ktorým  určite neodoláte a budete ich chcieť ochutnať. Večer zase nebude chýbať ochutnávka Chianti Classico spojená s dobrým jedlom u miestneho vinára za dlhým stolom v olivovom sade pri zapadajúcom slnku … Viete si predstaviť väčšiu romantiku na záver dňa?

 

Streda: 8:00 h raňajky a o 9:00 h sa opäť učíme samozrejme s dobrou kávou a pohárom vínka.. O 12:30 obedujeme a siestujeme …

Popoludní navštívime malebné toskánske mestečko San Gimignano, tzv. toskánsky Manhattan. Malé historické mesto, ktoré už v stredoveku začalo šíriť stavanie obranných rodinných veží. Niektoré z týchto starých veží sa nám dodnes zachovali a sú to práve ony, ktoré dodávajú mestu svojský ráz a jedinečnú atmosféru. V tomto mestečku vyskúšame  najlepšiu zmrzlinu na svete u pána Dondoliho, ale aj jediné typicky toskánske biele víno Vernaccia. Podvečer sa ešte zastavíme vo vojenskej pevnosti Monteriggioni, ktorá kedysi dávno chránila mesto Siena pred útokmi Florenťanov, večných sienskych rivalov, a ktorá si dodnes zachovala svoju stredovekú atmosféru. Jednoducho, čas tu zastal v roku 1555. Večer, čo iné, ak nie ochutnávka vína u miestneho vinára.

 

Štvrtok: 8:00 h raňajky a o 9:00 h sa opäť učíme samozrejme s dobrou kávou a pohárom vínka. O 12:30 h obedujeme a siestujeme …

Popoludní navštívime mesto Volterra, ktoré sa týči na kopci a chráni tak svoje alabastrové bohatstvo, ktorým sa od nepamäti pýši. Toto malebné mestečko založili už Etruskovia, po ktorých nám tu zostala jedinečná pamiatka v podobe vstupnej brány. Po nich mesto obývali Rimania, ktorí nám tu zanechali prekrásne rímske divadlo. Mesto nadchne každého svojho návštevníka aj alabastrovými výrobkami a šperkami, ktoré ho preslávili široko-ďaleko.

Cestou späť sa zastavíme aj v neskutočnej, rozprávkovej dedinke Casole d´Elsa, ktorá má dve malebné uličky posiate farebnými kvetmi. Nachádza sa tu aj domáca reštaurácia, do ktorej občas pri svojom pobyte v Toskánsku zablúdi Tom Hanks a v ktorej sa aj my navečeriame. A ešte jedna klebeta – starosta tejto dediny má za manželku Slovenku.

 

Piatok: 8:00 h raňajky a o 9:00 h sa opäť učíme samozrejme s dobrou kávou a pohárom vínka. O 12:30 h obedujeme a siestujeme, a lúčime sa vo všetkých jazykoch. Cestou domov ďalšia zastávka … ale to už bude prekvapenie.

www.jazykovaskolatrnava.sk       www.ckmattia.sk