Termín:  10.10. – 14.10.2018   (5 dní/4 noci)

Cena:  599,-  /základná katalógová cena/    557,- € /základná cena first moment pri objednaní do 31.1./

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK.

Sprievodca: Ing. Jarmila Molnárová
Ubytovanie: 4x ubytovanie v 3*/4* hoteli
Stravovanie:  4 x kontinentálne raňajky

Program zájazdu:

1.deň
Odlet a prílet do Neapola. Trajekt na vulkanický ostrov Ischia. Perla v Neapolskom zálive, vôňa alchýmie, termálne vody, síra, liečivé bahná. Dominanta Aragonský hrad, historická časť hlavného mesta Ischia Ponte a vyhasnutá sopka Monte Eponeo. Oveľa viac nás čaká na najnavštevovanejšom ostrove zálivu nasledujúce dni.

2.deň
Bývalé rybárske mestečko Forio, kedysi nazývané mestom veží a kostolov. V 50. rokoch 20. storočia ho navštívili spisovatelia E. Morante, A. Moravia, P. Neruda, herečka Elizabeth Taylorová či J. Kennedyová a A. Onassis. Do dnešných dní si zachovalo pôvodný starobylý ráz so stredovekými uličkami lemovanými pestrofarebnými fasádami domov, kaplnkami a kostolmi. Záhrada La Mortella, je miesto, kde si aspoň na chvíľu budeme pripadať ako v raji. Záhrada s krásnymi výhľadmi na more a mestečko Forio, získala v r. 2004 cenu za najkrajší taliansky park. Miesto spojené s príbehom lásky anglického hudobného skladateľa Sira Williama Waltona a jeho mladučkej ženy Susan Waltonovej. Palmy, liany, orchidey, paprade, aloe, agáve, bromélie, tilandsie, rastliny ktoré poznáme z kvetinárstiev. Tu ich však vidíme ako bujne rastú vo voľnom priestore a ako im stredomorská klíma prospieva. Relax v záhradnom termálnom parku Negombo. Rozkladá sa priamo na pláži v prírodnej zátoke San Montano. Množstvo bazénov s morskou rozlične teplou termálnou vodou zasadených v panoramatických záhradách.

3.deň
Cassamicciola Terme, pravdepodobne miesto najstarších kúpeľov ostrova. Lacco Ameno, najmenšia obec ostrova s dejinami siahajúcimi až do staroveku, čo dokazuje múzeum Villa Arbusto (najcennejší artefakt je Nestorov pohár). Sopečnatá vyvrenina v mori, prezývaná „Fungo“ – Hríb. Traduje sa, že ak sa pred ňou odfotí zamilovaný pár, zostanú spolu šťastní až do smrti.
Ischia Porto a Ischia Ponte, dve časti hlavného mesta ostrova. Porto, najväčší prístav ostrova bol ešte pred 150 rokmi zaplavený sopečným kráterom. Ponte s Aragónskym hradom postaveným na malom samostatnom ostrovčeku spojený s pevninou mostom. V stredoveku nedobytná pevnosť a útočisko pred nájazdami barbarov, dnes hlavná atrakcia ostrova. V slohu antických stavieb dochovaný kamenný akvadukt zo 17. stor., ktorý slúžil na prívod pitnej vody z hôr, žiaľ dnes už nefunkčný.

4.deň
Výstup z najvyššie položenej obce ostrova, Fontana na vyhasnutú sopku Monte Epomeo, kde pochopíme, prečo má Ischia prezývku zelený ostrov (cca 1 hodina). Najvyšší bod ostrova 788 m.n.m. s kompletným 360 stupňovým výhľadom na všetky strany. V diaľke ostrov Capri, Neapol, Vezuv a pod nami Lacco Ameno, San Angelo a Forio s filmovým kostolíkom Santa Maria del Soccorso. Zhotovené fotografie potom nerozoznáme od leteckých záberov.
San‘t Angelo, najjužnejšie miesto ostrovček – spojený piesočnou cestou s rybárskou dedinou, z ktorej sa stalo malé turistické centrum. Prijemné námestie Trofa, staré rybárske domčeky v pastelových farbách a úzke uličky s butikmi, obchodíkmi s ručne vyrábanou keramikou a bižuteriou, kaviarne a reštaurácie. Zo zátoky kedysi vyplávali rybári, dnes jachtári, turisti a lodné taxi. Pláž Maratoni,jedna z najväčších pláží ostrova s nádhernými výhľadmi na San‘t Angelo. Staré rímske kúpele Cavascura. Staroveké kúpele sú zabudované uprostred skál a termálny kúpeľ si tu môžete užiť v kamennej vani. Na záver dňa nás čaká jedinečný zážitok v podobe ochutnávky miestnych vín s tradičnou ostrovnou večerou.

5.deň
Trajekt na pevninu a odlet z Neapola domov

Cena zahŕňa:

Leteckú dopravu VIE/Neapol/VIE
transfer BA/letisko/BA
dopravu podľa program
trajekt Neapol/Ischia/Neapol
4x ubytovanie v 3*/4* hoteli s raňajkami
sprievodcu CK
poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:

pobytovú daň v hoteloch (povinná platby na mieste 20,-€)
vstupy
komplexné cestovné poistenie.

Povinné príplatky: Letiskové a servisné poplatky 185,-

Ostatné fakultatívne doplatky:

Letiskové a servisné poplatky 185,- €
1x ochutnávku vína a 1x tradičnú večeru 45,- €,
1 lôžková izba 120,- €
3 večere 49,- €

Upozornenie : Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.