Čarovná APÚLIA – 6 dňový letecký zájazd

Termín: 1.5. – 6.5.2023 alebo 28.8. – 2.9.2023 (6 dní/5 nocí)

Cena: 990,- € (základná katalógová cena)
Radi pre vás vypracujeme aktuálnu cenovú kalkuláciu podľa vašich požiadaviek.

Ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy, ktoré v čase objednávky poskytuje CK. Aktuálnu kalkuláciu radi pre vás pripravíme.

Sprievodca: Jarmila Molnárová
Ubytovanie: 5 x v hoteli
Stravovanie: 5 x kontinentálne raňajky v hoteli
Doprava: letecká z Viedne

Program zájazdu

Spolu spoznáme juhovýchodný región Talianska. Začneme mestom Bari, známym ako veľký prístav s mohutným hradom, navštívime starobylé mestečko Matera s jaskyňami, dedinku Castellana Grotte, biskupský palác v Ostuni, najvýchodnejšie mesto v Taliansku – mesto Otranta, taliansky koniec sveta v mestečku Leuca, antické chrámy, múzeum morskej biológie a nezabudneme ani na najväčšie sakrálne pamiatky.

Bari – Castel del Monte – Altamura – Matera – Alberobello – Ostuni – Otranto – Leuca – Gallipoli – Porto Cesareo – Lecce

zdroj: @reisetopia

1. deň
Odlet z Viedne do prístavného mesta Bari, v popoludňajších hodinách prehliadka mesta: ikonická Bazilika sv. Mikuláša, v ktorej sú uložené ostatky svätca, divadlo Margherita a Petruzzelli, či park Pizza Umberto. Ubytovanie v hoteli.

2. deň
Raňajky, prehliadka impozantného hradu Castel del Monte, ktorý zaujme najmä svojím tvarom. Presun do mesta Altamura, známom v celom Taliansku pre svoj vynikajúci chlieb s chráneným označením pôvodu. Prehliadka historického centra, v ktorom sa nachádza románska katedrála Cattedrale di Santa Maria Assunta, postavená v roku 1232. Možnosť prehliadky miestneho múzea vína – La Cantina Frrud neďaleko katedrály (alebo návšteva diecézneho múzea). Presun do unikátneho starobylého mesta Matera, ktoré ponúka návštevníkom rozmanitú zbierku kostolov, či kláštorov. V Matere sa nachádza aj významná stará časť mesta – Sassi di Matera, kde je lokalizovaná aj séria očarujúcich jaskýň, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Návrat do hotela.

3.deň
Po raňajkách presun do malebnej dedinky Castellana Grotte, kde sa nachádza jaskynný súbor s impozantnou kvapľovou výzdobou. Presun do Alberobello, v ktorom sa zachovalo ucelené historické jadro, tvorené nezvyčajnými domami typu „trulli“ – v roku 1996 zapísané do zoznamu UNESCO. Transfer do šarmantného mestečka Marina Franca na krátku prehliadku: námestie Piazza Roma s Palácom Ducale, námestie Piazza Plebiscito s jedinečnou Bazilikou di San Martino. Ďalšou zastávkou je mesto Ostuni, prezývané aj „Biele mesto“, ktorému dominuje gotická katedrála, biskupský palác, či centrum mestského života – námestie Piazza della Libertà. Transfer do hotela, nocľah.

4. deň
Raňajky, transfer do najvýchodnejšieho mesta Talianska – Otranta, ktoré sa pýši katedrálou s obrovskou mozaikovou podlahou, najväčšou v celej Európe. Nachádza sa tu aj jediný kompletne zachovaný chrám z čias Byzantskej ríše v Taliansku – kostol sv. Petra. Presun na tzv. „koniec sveta“ – do mesta Leuca, pretkaného jaskyňami, s výhľadom na šíre more z už spomínaného konca sveta – Mysu Santa Maria di Leuca. Pýchou mesta je aj kostol Panny Márie, postavený na mieste chrámu rímskej bohyne múdrosti a remesiel Minervy. Návrat do hotela.

5. deň
Po raňajkách presun do mesta Gallipoli, v ktorom vyniká hrad Castello Angioino, Bazilika sv. Agáty, či stará časť mesta, pretkaná historickými uličkami. Transfer do mesta Porto Cesareo, prehliadka mesta s možnosťou návštevy Národného múzea morskej biológie a akvária. Presun do mesta známeho svojou výraznou barokovou architektúrou – Lecce. Mesto zaujme rímskym amfiteátrom, katedrálou na námestí Piazza del Duomo, barokovou Bazilikou Santa Croce alebo hradom Karola V. Ubytovanie v hoteli.

6. deň
Odlet z mesta Bari do Viedne.

Cena zahŕňa

5x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
letecká doprava Viedeň – Bari – Viedeň
transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA
autokarová doprava počas okruhu
sprievodca CK
prehliadky podľa programu bez vstupov

Cena nezahŕňa

Povinné príplatky:
servisné poplatky 195 EUR/os.
palivový a emisný príplatok 25 EUR/os.
pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc)

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR/5 nocí.