MICHELANGELO V RÍME – CESTOKINO

Milí moji cestovatelia a milovníci Talianska!

V období, kedy nie je možné cestovať tak, ako by sme chceli , som si pre vás pripravila projekt ONLINE CESTOKINO. Tento projekt funguje s malými prestávkami vo štvrtky o 19:00 už od novembra 2020. Náš „cestovateľský vlak“ zastaví každý štvrtok v inej časti Talianska a vy očami sprievodcu spoznáte veľa nádherných talianskych miest a zákutí. Dozviete sa informácie nielen o histórii , ale aj o živote miestnych obyvateľov v danej lokalite a o jej zaujímavostiach.

Keďže naše „štvrtkové zastávky“ sú jednorazové a nie je možné ich opakovať, ani nikde znova prehrať, ponúkam vám ukážku nášho rozprávania zo zastávky v RÍME. Tu sa zameriame na diela a pôsobenie talianskeho génia umenia MICHELANGELA BUONAROTTI. Bol to muž, ktorý sa narodil v Toskánsku, no veľkú časť svojho života trávil práve v Ríme. Tu žil, tvoril, pracoval a napokon aj zomrel. Vo večnom meste zanechal po sebe trvalú stopu v podobe úžasných diel, ktoré ešte dnes vypovedajú o jeho pracovitosti a genialite. Počas svojho života sa stretával s rôznymi prekážkami, s ľudmi neprajníkmi a aj s ťažkosťami doby. Zákazky mu zadávali samotní pápeži a podieľal sa na najväčších dielach ako je napr. Bazilika Svätého Petra. Dožil sa úctyhodných 89 rokov. Roky tvrdej driny a veľkého uznania. Pozývam vás na prechádzku Michelangelovým rímskym životom, jeho dielami a odkazom, ktorý nám vo Večnom meste zanechal.

Ak vás toto rozprávanie zaujme, môžete aj vy nasadnúť do nášho „cestovateľského vlaku“. Stačí sledovať facebook CK MATTIA, kúpiť si lístok a nastúpiť. Tam už bude čakať sprievodca, ktorý vám dá všetky inštrukcie a cestou Talianskom vás s láskou prevedie.

Prajem vám veľa krásnych cestovateľských zážitkov…… Jarmila

? Michelangelo, stopy jeho geniality v Ríme