NAPOLEON NA ELBE – CESTOKINO

Milí moji cestovatelia a milovníci Talianska!

V období, kedy nie je možné cestovať tak, ako by sme chceli , som si pre vás pripravila projekt ONLINE CESTOKINO. Tento projekt funguje s malými prestávkami vo štvrtky o 19:00 už od novembra 2020. Náš „cestovateľský vlak“ zastaví každý štvrtok v inej časti Talianska a vy prostredníctvom fotiek a očami sprievodcu spoznáte veľa nádherných talianskych miest a zákutí. Dozviete sa informácie nielen o histórii , ale aj o živote miestnych obyvateľov v danej lokalite a o jej zaujímavostiach.

Keďže naše „štvrtkové zastávky“ sú jednorazové a nie je možné ich opakovať, ani nikde znova prehrať, ponúkam vám ukážku nášho rozprávania zo zastávky na ELBE. Prekrásny ostrov v Tyrhénskom mori v tvare veľryby, ktorý si zamiloval aj Napoleon. Strávil tu niečo cez 9 mesiacov a Elbania na neho ešte dnes spomínajú. Pozrite si príbeh tohto „malého- veľkého“ muža na jednom z talianskych ostrovov , ktorý si získa vaše srdce.

Ak vás toto rozprávanie zaujme, môžete aj vy nasadnúť do nášho „cestovateľského vlaku“. Stačí sledovať facebook CK MATTIA, kúpiť si lístok a nastúpiť. Tam už bude čakať sprievodca, ktorý vám dá všetky inštrukcie a cestou Talianskom vás s láskou prevedie.

Prajem vám veľa krásnych cestovateľských zážitkov…… Jarmila

? Elba, ostrov malého – veľkého muža