PANDORO DI VERONA

Poznáte talianske  PANDORO? Je to jemný, sladký, nadýchaný koláč , ktorý pripomína vysokú bábovku.  Je symbolom  Vianoc. V talianskej televízii pred sviatkami je naň množstvo krásnych reklám. Najkrajšia je tá, kde sa spieva : „É Natale, a Natale si puó fare di piú per noi! „ / sú Vianoce a na Vianoce môžeme pre seba spraviť viac/  Milujem túto reklamu a ešte viac Pandoro.

Ako a kde tento typický vianočný koláč vznikol? Jeho pôvod musíme hľadať v meste  Verona a to veľmi dávno. Už v 13 storočí veronské ženy upiekli na Vianoce  koláč, ktorý sa volal Nadalin a bol pripravený  na oslavu prvých Veronských Vianoc pod vládou rodiny della Scala.  Nadalin bol jemný a voňavý kysnutý koláč, ktorý je  v porovnaní s Pandorom  o niečo nižší,  má hviezdicový alebo okrúhly  a konzistenciu rovnako mäkkú ale oveľa  menej maslovú

foto 2

 

V 19. storočí, konkrétne 14. októbra 1894 veronský cukrár Domenico Melegatti získal patent na vianočný koláč. Od tohto dňa už Vianoce v každej talianskej domácnosti neboli nikdy také ako predtým!  PANDORO sa stal neodmysliteľnou súčasťou najkrajších sviatkov v roku. Nesmie chýbať na Vianoce  v žiadnej talianskej domácnosti.

Domenico použil rovnaký recept kysnutého cesta  ako na Nadalin, ale pridal vajcia a maslo, aby cesto bolo hladké a mäkké.  O tvar hviezdy sa postaral  Angelo Dall’Oca Bianca, maliar, ktorý vytvoril pyramídovú formu s ôsmimi hrotmi.

Pandoro okamžite zožalo veľký úspech a dodnes je súčasťou talianskej vianočnej tradície. Taliani ho jedia na Štedrý večer, v deň Vianoc a celé vianočné obdobie.  Krája sa buď vertikálne alebo horizontálne a niekedy sa plní šľahačkou alebo sladkou plnkou z ricotty. Najdôležitejšie však je, že musí byť pocukrovaný mäkkým bielym cukrom s vôňou vanilky…mňaaaaaaaaam.

Zostáva nám už len malý detail: prečo názov  PANDORO?  Podľa legendy mu dal názov cukrár. Muža vraj po vytiahnutí koláča z pece prekvapila jeho zlatá farba a nazval ho „Pan d’oro“  /zlatý chlieb/ .

Domenico Melgatti je teda otcom Pandora a firma Melegatti dodnes vyrába tie najlepšie kúsky. Konkurencia však nespí a dnes nájdeme Pandoro aj od iných firiem. Domenico bol však prvý, ktorý mal možnosť vychutnať si tú jeho úžasnú chuť. Už aby boli Vianoce!

foto 3