San Benedetto del Tronto – Palmová riviéra

Palmová riviéra je možno menej známe miesto ako napríklad Rím, či Toskánsko, ale svojou krásou stojí za návštevu. Je to hlavne letovisko v regióne Marche, kde v lete panuje ten správny letný, sezónny život.

San Benedetto je hlavné a najväčšie mesto Palmovej riviéry. Má asi 50.000 obyvateľov a v lete sa tam počet ľudí zvýši na dvojnásobok. Pláž je dlhá a široká a vstup do mora pozvoľný. Je to miesto vhodné pre všetkých, ktorý si chcú užiť kľudnú dovolenku bez návalu a masy ľudí. Vždy budete mať priestor pre seba a nemusíte sa ani v najväčšej sezóne nikam predierať, či stáť v plážovom bare v rade.
… a plážových barov je tu naozaj dosť… aperolspritz majú všade výborný, kávu ešte lepšiu a v každom sa cez obed najete. Večer sa plážové bary – chalety – premieňajú na miesta príjemného posedenia pri drinku a živej hudbe a v niektorých si môžete aj zatancovať.

Nudiť sa tu nikdy nebudete a hlad , ten nespoznáte. Desiatky reštaurácií vám ponúknu nielen pizzu a cestoviny, ale hlavne tie najrozmanitejšie špeciality z morských plodov ….

Tie tu naozaj vedia robiť a pripraviť tak, že sa budete zalizovať. Veď nie nadarmo je San Benedetto už od stredoveku jeden z najznámejších prístavov na Jadrane známy práve rybami. Každý večer okolo 23,00 vyplávajú rybárske lode na more, aby okolo 03,00 nad ránom znova pristáli v domovskom prístave a priniesli svoje úlovky, ktoré predávajú skoro ráno na trhu, aby ich kamiónu rozvážali po celej Itálii.  Takže rýb a morských plodov sa tu najete dosýta a čo je hlavné, sú vždy čerstvé.

… a prečo sa to volá Palmová Riviéra?

No predsa vďaka palmám, ktoré sú na celej riviére vysadené. Celá riviéra má dĺžku asi 30 km okolo Jadranského mora a spadá pod 2 regióny – Marche a Abruzzo. Práve mestečko San Benedetto je najväčšie a je posledným mestov v regióne Marche.

V tomto meste je vysadených cez 7.000 paliem okolo mora, v parkoch, v záhradách domov a v centre mesta. Nájdeme tu až 17 druhov všetkých paliem sveta a vďaka výbornej klíme, ktorá na tomto mieste Talianska je, sa tu palmám veľmi dobre darí.  Nájdeme tu veľa palmových škôlok, z ktorých sa menšie , či väčšie palmy vyvážajú do celého Talianska , ale aj do zahraničia.

Práve palmy dodávajú tejto dovolenkovej časti nádych exotiky a nie nadarmo sa jej hovorí “ Talianska Florida“.

Môžete si pozrieť San Benedetto aj v našom videu https://www.ckmattia.sk/2017/02/16/san-benedetto-televizne-noviny-markiza/