TENUTA DI MENSANELLO

Ozajstný toskánsky agroturizmus

Medzi kopčekami mesta Siena sa nachádza priam rozprávková dolinka Mensanello a v nej je učupené agriturizmom, v ktorom vás privíta s otvorenou náručou jeho domáca, pani Carla. Staré kamenné hospodárske budovy  prešli rozsiahlou rekonštrukciou a dnes sú v nich príjemné izby a apartmány, v ktorých turisti pri oddychu nasávajú typickú domácu toskánsku atmosféru vidieka. Na tomto mieste sa jednoducho necháte unášať krásou prírody a vychutnáte si relax v bazéne, dlhé prechádzky v lese alebo miestne cyklistické chodníčky.

Len na skok od kľudu prírody sa nachádzajú rušné mestá plné histórie a umenia: Siena, Firenze, San Gimignano, Monteriggioni a Volterra.

Usadlosť ponúka svojim hosťom:

  • Výber toskánskych vín vlastnej výroby
  • Bohaté raňajky z domácich produktov
  • Reštaurácia s domácou  toskánskou kuchyňou
  • Bazén
  • Možnosť zakúpenia domáceho vína, marmelád  a olivového oleja
  • WIFI
  • Možnosť dovolenky aj s domácimi zvieratami

Izby a apartmány

Usadlosť disponuje 12 izbami  a 16 apartmánmi rozmiestnenými v 4 väčších kamenných domoch , ktoré v období stredoveku tvorili súčasť malej osady.

Izby s výhľadom na nádvorie usadlosti alebo do okolitej prírody  sú zariadené typickým  dobovým nábytkom, majú vlastnú kúpeľňu, klimatizáciu, WIFI  a TV. V izbách sa denne upratuje s výmenou posteľnej bielizne každé 3 dni pri dlhodobejšom pobyte.

Apartmány s kapacitou 2 – 6 osôb majú plne vybavenú kuchyňu /chladnička, umývačka, sporák a potreby na varenie/  s obývačkou,1 alebo viac izbami  a 1 alebo 2 kúpeľňami podľa typu apartmánu. Apartmány sa prenajímajú nielen na týždňové pobyty, ale aj na kratšie obdobie. Ceny apartmánov zahŕňajú posteľnú bielizeň s výmenou raz za týždeň pri dlhodobejších pobytoch a záverečné upratovanie. Na vyžiadanie je možné zabezpečiť každodenné upratovanie. Možnosť dopatenia raňajok.

Pridaj komentár